Premijera nove Ford Fieste najavljena za 29. novembar

Ford je najavio da će 29. novembra na posebnom događaju u Kelnu u Nemačkoj predstaviti novu generaciju Fieste, čime će obeležiti i 40-godišnjicu ovog modela.

Američki gigant automobilske industrije Ford ne odustaje od planiranog preseljenja dela proizvodnje u Meksiko uprkos izbornoj pobedi Donalda Trampa koji je u kampanji osuđivao takve poteze i pretio uvođenjem visokih carina na uvoz automobila.

Kako prenosi Sport klub, vozač Jamahe Maverik Vinjales bio je najbrži i drugog dana testiranja koja su održana po završetku ovogodišnjeg Moto GP šampionata na stazi „Rikardo Tormo“, nedaleko od Valensiji.

Verovatno bi nedavni SEMA sajam tjunera u Las Vegasu bio primerenije mesto za predstavljanje ovakvog modifikovanog Lexusa IS, ali je svetlost dana ipak ugledao na sajmu automobila u Los Anđelesu.
Uskoro premijera BMW-a Serije 1 Sedan

Kineski sajtovi su
objavili set novih slika BMW-a Serije 1 Sedan koji će zvaničnu promociju imati
za nekoliko dana na Guangzhou Auto Show-u.
Snimljen Mercedes CLE

Lovci na auto novitete su uhvatili i maskirani test primerak naslednika Mercedesa CLS koji bi trebalo da ponese novu oznaku – CLE.

Iz Renaulta je stigla vest da Clio R.S.16 (koji je u svojoj koncept verziji već pokazao koliko je brz) neće ući u proizvodnju, čak ni u ograničenoj seriji.
McLaren potvrdio duhovnog naslednika modela F1

Pre nekoliko dana se pojavila nezvanična vest da je McLaren već doneo zeleno svetlo o duhovnom nasledniku legendarnog modela F1, a danas je to i zvanično potvrđeno (objavljen je takođe i jedan teaser crtež).

Hamilton: Nadam se da će Brazil zadržati trku
Kako prenosi Sport klub, vozač Mercedesa Luis Hamilton reklao je da se nada da će Velika nagrada Brazila biti u kalendaru Formule 1, ali je naglasio da zna koliko košta samo održavanje trke.

Vinjales ispred Rosija i Lorenca na debiju
Kako prenosi Sport klub, španski motociklista Maverik Vinjales započeo je svoju saradnju sa Jamahom najbržim vremenom na testiranjima na stazi “Rikardo Tormo”.
Buick Velite concept

Mada je pažnja automobilske javnosti trenunto usmerena na sajam automobila u Los Anđelesu i tamošnje novitete, u petak se otvara još jedan sajam, i to Guangzhou Auto Show u Kini.

Kako prenosi Beta, na novom auto-putu Ljig-Preljina za deset dana, od kada je otvoren, već je ukradeno 2.000 metara zaštitne ograde kao i 20 poklopaca za šahtove, saopštilo je Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Srbije.

Različiti intenziteti zvuka u odnosu na brzinu...
Američki regulator je doneo odluku po kojoj će uskoro svi električni i hibridni automobili tokom vožnje na struju morati da emituju dodatni zvuk, kojim će upozoravati pešake na svoju prisutnost.