Lamborghini Gallardo je mrtav, živela Cabrera

Zvuči kao Carrera, bre, zar ne? Naravno da ne. Cabrera je naziv novog Lamborghinijevog lovca na uzdahe i novčanike, naslednika takođe upadljivog, upečatljivog i opako primamljivog Gallarda.
Snimljen Audi S1

Po poslednjim vestima, Audi će u prvoj polovini sledeće godine kupcima ponuditi model S1, čija premijera se očekuje u martu 2014., i to na Salonu automobila u Ženevi.

Chevrolet je kao "savršeni božični poklon" pripremio specijalno i ograničeno izdanje 2014 Corvette Stingray.

Kompanija Morgan je predstavila 3 Wheeler model neznatno dorađen za 2014. godinu. Funkcionalne izmene su usmerene na povećanje bezbednosti u vožnji, a uključuju čvršću šasiju i novi upravljački sistem.

Jaguar Land Rover (JLR) je 25. novembra proslavio proizvodnju njihovog milionitog vozila u Halewood fabrici u Velikoj Britaniji.
* deda i unuk nisu povređeni

I sportska Fiesta ST je prošla obradu u nemačkoj tjuning kući Loder1899 gde su se pre svega pozabavili pojačanjem njenog turbo motora.

Britanski proizvođač vozila Lotus koji je u veliki finansijskim problemima je nakon što je primio veliku finansijsku pomoć u vrednosti od 120 miliona evra od matične kompanije DRB-Hicom, primio još jednu pomoć, ovoga puta od britanske države u iznosu od 12 miliona evra.

Sajam tjunera u nemačkom Esenu uskoro počinje, a tamo će AC Schnitzer izložiti i svoj modifikovani BMW serije 5 facelift.

Nakon nekoliko dana špekulisanja, danas je i zvanično potvrđeno da će od 2014. godine, novi predsednik upravnog odbora PSA Peugeot Citroen grupacije biti Carlos Tavares, koji je pre par meseci, nezadovoljan situacijom u Renaultu, napustio francuskog proizvođača, i to sa mesta zamenika „svemoćnog“ Carlos Ghosna.
BMW sprema i5

Novi izveštaji koji stižu iz BMW-a tvrde da BMW planira da "proširi" model i3 i od njega stvori i5, namenjen porodicama.
Grand Motors: Modeli šest brendova na lizing uz fiksnu kamatu od samo 3,99 odsto

Do kraja godine izvanredni uslovi finansiranja za Fordove automobile i lake dostavnjake i vozila iz programa Volvo, Land Rover, Jaguar, Mazda i Infiniti
U saradnji sa S-Leasingom, Grand Motors u mreži svojih prodajno-servisnih centara u Beogradu, Novom Sadu, Subotici i Nišu, do kraja godine nudi mogućnost kupovine vozila šest brendova uz vrlo povoljnu fiksnu (subvencionisanu) kamatu – od 3,99 odsto, bez skrivenih troškova i bez ikakve naknade za obradu zahteva za finansiranje.

Prema najnovijoj anketi koju je među vlasnicima automobila u SAD sproveo Consumer Reports, model Tesla S ponovo bi kupilo čak 99 odsto ispitanika, što je ubedljivo najbolji rezultat kakav godinama nije zabeležen u ovoj vrsti istraživanja.