Toyota Prius Coupe (dopunjeno)

Kako bi na adekvatan način odgovorila na buduću hibridnu Hondu CR-Z, Toyota priprema i Prius u Coupe varijanti.
Po nezvaničnim informacijama iz Japana, 2+2 Prius Coupe će biti za oko 100 mm kraći od standardnog Priusa treće generacije (predstavljenog na poslednjem Salonu automobila u Detroitu), a pokretaće ga benzinski 1,8 litarski četvorocilindrični agregat sa oko 134KS i elektromotor.
Ako se Prius Coupe stvarno pojavi tokom sledeće godine (najverovatnije i pod drugim imenom), njegova unutrašnjost bi trebalo da bude ista kao i kod običnog Priusa, a nagađa se da se radi o modelu koji će biti namenjen samo japanskom tržištu.
Međutim, najveću pažnju ipak izaziva informacija Best Car Magazina (odakle je i ovaj crtež) da će za dizajn Priusa Coupe biti odgovoran jedan italijanski dizajn studio; pominju se Pininfarina i Italdesign Giugiaro.