Novi Citroen C1 : novi render

Francuski Auto Plus je objavio novi render mogućeg izgleda novog Citroena C1, koji se na tržištu očekuje tokom 2012. godine.
Kao i budući Peugeot 108, i nova, druga generacija Citroena C1 će poboljšanja u odnosu na sadašnju generaciju doneti pre svega na polju kvaliteta enterijera (uz nešto veću prostranost i zapreminu prtljažnika), dok će dužina porasti sa sadašnjih 343 na oko 360 cm.
I dalje će postojati verzije sa 3 i 5 vrata, a novost će biti i PSA 1.0L trocilindrični benzinski motor sa 74KS, 1.2 THP benzinac, a pominje se i verzija sa elektropogonom.
Ivan Mitić – Autoblog.rs
Porastao je za 17cm, e sad C3 košta 9.990€, a C1 trenutno 7.990€, ja se odmah setim da je C1 u početku, kada se tek pojavio, imao cenu od 10.000€.
Valjda takvu grešku sa ovim novim i dužim neće praviti!
meni su super ti autici c1 107 i aygo ali mi je enterijer uvek bio dno dna... nadam se da sada to srediti... mali auto ne treba da se kupuju samo sto su "jeftini" nego sto su mali... prakticni za grad i malo trose... ali hocemo bolji enterijer i drago mi je da cujem da se tako nesto planira!!