Fiat Panda 4x4 na Salonu u Ženevi

Fiat je novu, treću generaciju Pande predstavio u septembru prošle godine na Salonu automobila u Frankfurtu, dok će premijera verzije sa 4x4 pogonom biti održana 6. marta, na Salonu u Ženevi.
Dok se to ne desi, italijanski Quattroruote je objavio nekoliko špijunskih slika nove Pande 4x4, napravljenih tokom test vožnji negde u Skandinaviji.

Kao i dosadašnja verzija, i nova Panda 4x4 ima veći klirens i nešto robusniji izgled, a jedan od motora biće i 1.3 Multijet turbo-dizelaš sa 75KS.

Prodaja nove Pande 4x4 počinje u drugoj polovini ove godine, a više detalja tek sledi.
Ivan Mitić – Autoblog.rs
Foto: Quattroruote.it
I cena neće biti manja od jedno 15.000 EUR-a, pa, "razumni, navalite"
Dobar mali 4x4. Evo prethodne generacije na delu: https://www.youtube.com/watch?v=fAg4DdXAp7Y
Nije baš ovo "Pertini igračka", već veoma dobra, ali i skupa "naprava". Rado bih imao za zabavu...
Jedna stara generacija 4X4, pre možda 25 godina, je bila "igračka", jer nije imala srednji diferencijal, već "kruti razvodnik pogona", tako da je pri "punom skretanju" na suvim i hrapavim podlogama malo skoro "skakutala"