
Trinaesto izdanje Gumball-a 3000 startuje u četvrtak, 26. maja u Londonu, a krajnja destinacija je Istanbul. Tokom trajanja Gumballa-a vozači i njihovi suvozači imaće žurke u Londonu, Parizu, Barseloni, Monaku, Veneciji, Beogradu, Sofiji, a završna fešta, za one koji stignu u jednom komadu, odigraće se u Istanbulu.
Osim u Beogradu, Gumball će imati čekpoint i u Zagrebu. U
utorak 31. maja Gumball automobili će biti izloženi ispred Muzeja Mimara, i to u periodu od
11:30 – 15:30. Istog dana bi trebalo da se pojave i u Beogradu. Slika u nastavku
govori da bi u 17:30 trebali da budu ispred hotela Continental u Beogradu.
Drugim rečima, ako su u Zagrebu do 15:30, a u Beogradu bi trebali da budu već u
17:30, lako može da se izračuna prosečna brzina kojom bi trebali da voze da bi stigli
na odredište. Od Zagreba do Beograda je cca. 450 km. Da bi stigli za dva sata
moraće da voze u proseku preko 200 km/h. Presretači će očigledno imati pune
ruke posla :)

Ovogodišnja ulaznica za Gumball 3000 iznosi 25 hiljada funti
po automobilu (dve
osobe) i uključuje sve; od hotelskog smeštaja, prevoza automobila avionom, pa sve do
nezaboravnih žurki.

Izvor : Presretac.com
Da se autor teksta bar malo potrudio, ako ličnog iskustva nema, mogao je da sazna da od Zagreba do beograda ima manjeod 400km.
Ja bih ovo zabranio. Trke su za pistu. Policija? Komitet za bezbednost saobracaja?
@dusan
Ono s*anje Wiesmann. :) Nego pogledaj drugu sliku,tu se nalazi kralj ! :)
@PITBULL
Nije Wiesmann...Hoce jos neko da pokusa?Ajde PitE imas jos jedan pokusaj ;)
Pre bih vozio ovo,ako ne budes znao i drugi put sta je,ja cu ti reci...Ako vec hocu da budem istaknut,bicu sa ovim :D
o no prvi auto je jaguar etajpe, sa v12motrom, odlican i brz auto, oldajtmer, odlicna trka gumballsa3000-31. *u prevodu sa eng* gumenajaja-gumballs, odlicna krtka i jako mi je drago sto se odarzava savke logine i ucestvuju superbrzi auti kao porse, citroen, fiat punto sporting, marea jtd, citroken ds 1990, royce-rollsse, i mnogi poznati prijivzodvodjavaci ko mecka, bemewej, audije, i sve, svima sve najolje zalim, lepo vreme za 1.maj i prvomajske sale i praznike i sve najbolje pozdrave saljem i talibanima, i mom prijatelju mumbashi u karteru u afriki.Wiemsan je dobar ali nije brz ko cibzareta 6000, slici na diabla, italijski auto iz 90itih.pozdrav
@dusan
Aaaa Morgan !
Sad sam malo bolje pogledao. Mada znas da mene ne zanimaju ti krsevi. :)
Volim kola koja mi se svidjaju,koja su dobra,a ne da im je svrha da se razlikuju po svaku cenu,iako su smece. :)
nije morgan nego jaguar etajps, u prethodnnim komentu to spominjem, pa se procitaj malo, dobr ti kick imas li i psa takvog? ja ima brendaninca.odlicni auti ali moj a6tdi je d bets
@Pera
Ne lupaj.Morgan Aeromax je na prvoj slici.
@PITBULL
Da,Morgan Aeromax.Odakle tebi da je ovo krs!?Molim te?!Ovo je auto sa stilom,sarmom,cudan,a nekako lep,drukciji od ostalih.Inace,cisto ono,Morgan je firma koja je vise od 100 godina tu ;)
@dusan
Izleda smesno spram konkurencije. Ne verujem da je rafiniran kao Lambo,Ferarri itd.
Ovo je samo ako hoces da se razlikujes.
Sto kaze Energy,kao kad bi na ulicu izasao u onim papagajskim kreacijama modnih dizajnera. :)
Nadam se da nasi panduri ove godine nece biti picketine najgore i gledati ih kako jure, mahajuci im i skakucuci u mestu lapcuci jezikom kao psi, dok razmazeni bogatasi, bez trunke mozga jure nasim drumovima, sa velikom sansom da ubiju neku zenu koja u krshu tipa yuga vozi dete...
izadjimo malo na ulice da vide i nase masine, jugic, punto, pgl 126, stojadin...Ovo je prilika da isprobam mogucnosti svoje V6.