Dve strane mosta preko Save kod Ade Ciganlije, čukarička i novobeogradska, biće spojene u ponedeljak, 8. avgusta, saopšteno je danas iz Gradske uprave.
Kako je navedeno, biće podignut poslednji segment čeličnog elementa glavnog raspona mosta, koji će spojiti dve strane.
Spajanju dve strane mosta prisustvovaće predsednik Srbije Boris Tadić i gradonačelnik Beograda Dragan Đilas.
Dve obale Save biće spojene tako što će hiraulične mašine podići deo mosta koji se nalazi na Novom Beogradu i „odgurati ga” do glavnog raspona koji počinje na Čukarici, i visi nad Savom.
Gradnja mosta na Adi počela je u decembru 2008. godine. U vezi sa cenom mosta vlada kontroverza, pa se ona procenjuje na sumu od 120 miliona do 400 miliona evra.
Autor : Beta.rs
Sutra prvi automobili preko mosta Beška
Most Beška na severnom kraku Koridora 10 treba da bude završen u septembru, dok će prvi automobili preći preko njega sutra, najavio je ministar infrastrukture i energetike Milutin Mrkonjić.
Sutra će biti otvoreno još oko desetak kilometra auto puta ka severu zemlje, dodao je on.
Prilikom posete obilaznici oko Beograda, Mrkonjić je novinarima rekao da je zadovoljan dinamikom radova i poručio građanima da će na relaciji od Beograda preko Novog Sada do Horgoša moći da se prevezu za sat i 20 minuta „negde oko 15. septembra”.
Ministar je naglasio da je zadovoljan dinamikom izvođenja radova i na drugim lokacijama, ističući da je Srbija danas ponovo veliko gradilište i da se država pokazala kao ozbiljan investitor.
Mrkonjić je ukazao da je ceo Koridor10 „praktično napadnut jer se od 330 kilometara radi na 250 km”, dok će za ostale deonice tenderi biti završeni u roku od narednih mesec dana.
Autor : Tanjug.rs
@auto
"Spajanju dve strane mosta prisustvovaće predsednik Srbije Boris Tadić i gradonačelnik Beograda Dragan Đilas."
A što nas to zanima? Zar ovde nije zabranjena politika? Još ih i promovišete. Onda nemojze da brišete kad ih neko pomene u negativnom smislu. Mnogo važniji je ovaj podatak :
"U vezi sa cenom mosta vlada kontroverza, pa se ona procenjuje na sumu od 120 miliona do 400 miliona evra."
Šta mislite koja će od ove dve cifre biti a??? 400 ili jače (zavisi ako se zadovolje "provizori" sa oko 300 milki,ako ne,onda i jače). Žuta sekta.
P.S. Važna je vest da se spaja most,a ne ko će prisustvovati. A ovo od 120 do 400 miliona je tako proizvoljno i neprecizno da je to žalosno. Kao kad bi neko rekao,litar goriva će koštati izmedju 150 i 500 dinara. Baš vam fala,jako precizno.
@ PITBULL™, da ne bude zabune, obratite pažnju da su autori ove dve vesti agencije Beta i Tanjug.
Ako zanemarimo sve spletke oko ovog projekta, iskreno se radujem njegovom zavrsetku! Meni je bar ovaj most, uz Arenu i zavrsetak hrama Svetog Save jedan od arhitektonskih "dogadjaja" u Srbiji za zivota trenutno... Kao u "Grlom u jagode" kad glavni lik navodi "te i te godine je bilo to i to" :D
Kako može da se ne zna cena mosta i da varira od 120 do 400 miliona evra?
Ako svi mi to plaćamo onda imamo pravo da znamo cenu i koliko šta (će da) košta, zar ne? Pa nije to vojna tajna...
@auto
Pa mogli ste da izbacite taj deo. Da se ne promovišu džabe pojedinci. Nas interesuje most i koliko košta njegova gradnja.
@Miki
Kako da napišu da su uzeli "proviziju" 300 miliona? Ne može to da se opravda,zato i zabašuruju sve da se ne zna ni ko pije ni ko plaća. Izmedju 120 i 400 miliona. Neverovatno. Kao da kažeš razmišljam se da li da kupim Smarta ili Maybacha.
Most kosta 400 miliona sa petljama u radnickoj i na NBGD. A petlja u radnickoj ce biti takva da ce mostar za nju biti mali prdavac.
http://www.beobuild.rs/read.php/497.html
Pit
Mogao bi ti na Vozdovac.. :)
Most: samo da ga zavrse.. Mada sam danas prosao pored buvljaka i tamo ne izgleda blizu kraj..
Petlja Radnicka: cuo sam da su se nemacki inzinjeri koji rade most krstili sa takvim resenjem i da tako nesto nisu videli do sada.. Ima na yt jedan video gde se visi da je moguca guzva iz pravca Ade ka NBG..
@toma
Uf al je nešto... Znaš bre šta mora da bude za te pare? Kinezi izgradili za 2,5 milijarde 42km autoputa na moru !!! Ej,a ne ovaj prcko od 800m. :) Naši stručnjaci su rekli da bi realno koštalo oko 70 miliona most preko Ade. Ali tu nemaju tal ovi sa vlasti.
PITBULL™
Pa most toliko i kosta..
Ali ostale saobracajnice su natankale cenu..
Video se kako ce biti na NBG strani kada se zavrsi..
http://www.savabridge.com/images/overview_sb.gif
Evo sta seve obuhvata..
Pardon,55 milijardi funti košta most u Kini,ali NA MORU. Ovi naši ne bi znali to uopšte da naprave,kilometar jedan. A da Kinezi imaju Srpske "državnike" na čelu,ovaj most bi ih koštao makar 10 puta skuplje. Ali bi oni došli tu da se slikaju i hvale. Gledao sam na TV-u kad su pravili paralelu mosta preko Ade sa nekim mostom u Francuskoj. Taj u Francuskoj za manje para ima više kula,duži je,neuporedivo bolje i modernije izgleda itd. Samo da se smeješ ili plačeš od muke kad gledaš to. Ali u Francuskoj je sigurno jefitnija radna snaga...
Nema sistem "IMT" (ima mene tu?) Kod ovih je sad sistem "koliko sam ja tu",ako je sića,neće ni da rade. Što bi se Djilas,Dinkić ili Tadić bakćli za par miliona. 300 lepo pa da se istalimo.
PITBULL™
Sta ces?
Ovi ranije su bili "posteni" pa sadasnji "ne znaju"..
Evo lepog teksta..
Ove cifre su i meni poznate..
http://www.beobuild.rs/read.php/473.html