home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Škodin kompaktni SUV je dobio prestižnu međunarodnu nagradu "Green Apple Environment", nagradu za zaštitu životne sredine.

Nagradu je uručila "Zelena" organizacija, nezavisna grupa koja se bavi promovisanjem pozitivne strane ekološkog ponašanja. Njeno postojanje datira još od 1994. godine, a godišnja nagrada koju uručuju ističe profit i beneficije koje se ostvaruju ovim načinom poslovanja.

Ovaj put se prvi put nagrada dodeljuje modelu automobila, a izabran je Škoda Yeti 2.0 TDI CR kao pobednik u kategoriji "Manji SUV 4x4".

Nagrada je ocenjena od strane Midland novinara automagazina koji su dobili zadatak da izaberu pobednika. Yeti 2.0 TDI CR i njegove izvaredne performanse - 5,3L/km (kombinovano) i samo 140 gm/km CO2 emisije zajedno sa svojom praktičnošću i prednostima je nadmašio sve konkurente.

Izvor: Skoda.co.rs



čitanja : 754



Komentari

Škoda Yeti 2.0 CRDI koja emituje 140 grama CO2 nije sa pogonom 4X4, već 4X2, tako da ( ako su "čista posla ) nije mogla da pobedi u klasi "Manji SUV 4X4".
Ako je 4X4, ona sa tim motorom emituje 155 gr CO2

Autor Moron 25 Nov 2011, 23:58

Auto prva liga.

Autor Damko 26 Nov 2011, 01:05

I bez ove nagrade je bestbuy u klasi, tako da je nebitno da li je 140 ili 150grama CO2 :))

Autor krle 27 Nov 2011, 17:09