
Pre dve godine vlasti u američkoj državi Viskonsin su primetile par 1995 i 1996 Nissan Skylinea u prodaji. Vlasnik Džastin Beno je tvrdio da su oba automobila registrovana i u potpunosti legalna za upotrebu na ulicama.
Ovaj podatak je od samog starta zvučao čudno pošto Nissan nije uvozio Skyline u Ameriku, što je značilo da je automobil morao biti u potpunosti prerađen da zadovolji sve sigurnosne standarde i standarde o izduvnim gasovima.
Policija je Benu oduzela oba automobila nakon što je otkriveno da nijedan od Skylinea nema VIN broj na šta je vlasnik odgovorio da su oba automobila kupljena kao školjke i da je zatim naručivao delove iz celog sveta i narednih nekoliko godina ih kompletirao. Oba automobila takođe imaju volan sa desne strane i korišćeni su u prvom delu popularnih “The Fast & The Furious“ filmova.
U svakom slučaju, oba Skylinea ne zadovoljavaju američke standarde o izduvnim gasovima i sigurnosnim merama, tako da je Beno dozvolio vlastima da unište oba automobila uz potvrdu da neće biti krivično gonjen.
Za sada je nepoznato kada će do toga doći.
Autor: Zoran T. – Autoblog.rs
Slika: BigBirdSkyline.com