
Mnogi su verovatno već i zaboravili na Fiat 500 Coupe Zagato koji je premijeru imao u martu prošle godine na Salonu automobila u Ženevi. Ipak, ovaj automobil će se naći u serijskoj proizvodnji od sledeće godine, i to pod imenom Fiat 500Z.
To znači da će porodica modela sa oznakom 500 obuhvatati modele 500, 500C (uključujući i Abarth verzije), 500L, 500 XL, 500Z, a takođe i 500X.

U ponudi Fiata 500Z će (bar u početku) biti dva motora, i to 0.9L TwinAir Turbo sa 105KS i 1.4L MultiAir Turbo sa 140KS, dok se premijera očekuje početkom 2013. godine (u januaru na Salonu u Detroitu ili u martu, na Salonu u Ženevi).
Ovde i podsećanje da je Fiat 500 Coupe Zagato dugačak 3550 mm, širok 1630 mm, visok 1490 mm, dok međuosovinsko rastojanje iznosi 2300 mm.
Ivan Mitić – Autoblog.rs
Ne svidja mi se ovo eksploatisanje ni kod Minija a jos manje kod meni drazeg Fice.
Definitvno su pukli i nemaju kesa ni za sta. Pakuju, prepakuju one platforme iz doba sa GM-om, nemaju para za novu platformu za 500L a pisalo se da ce na njoj da rade i novog Punta a ta platforma je zapravo sa aktuelnog Punta/Evo/Grande a rekli su kao da je potpuno nova, rade kooperacije jer nemaju da naprave Alfi novu platformu...dno dna...prave milion verzija 500...
Orlo
I mene zanima..
Čelni ljudi Fiat-a su naglašavali da je nova..
@carobnjak
@Panchev9
Evo ovde na wikipediji:
http://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_500L
Znam da su rekli da je potpuno nova, zato sam i naglasio u komentaru...
@Orlo
pise PROSIRENA platforma pa nije stara nego nova!
To rade svi, i VW i Reno itd.
@carobnjak
Znam da citam, ali rekli su potpuno nova, a ono prepakovana stara...mislim da se to zove dezinformacija... ;)
@Orlo
ne razumem kako ne shvatate da u autoindustriji nema nista "potpuno novo" nego sve nastaje stalnim usavrsavanjem , doradama itd.
Potpuno novo bi znacilo da ono postojece ne valja nista i da su pare, ideje i vreme bacene!
Ono sto je mini uspeo, a Fiat ne, je da sve i dalje deluje kao originalni proizvod. I 500l i 500z deluju kao nadogradnje, dok Countryman, Clubman, Coupe, Cabrio apsolutno kazu "mini" na prvi pogled. Steta da ovako nastave nakon sto su "uboli" novog ficu. I buba vise nema veze sa bubom.