home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Renaultov šef dizajna Laurens van den Acker je izjavio da će zamena za Espace biti kombinacija MPV-a i crossovera. Evropski kupci sve češće biraju upravo potonju vrstu automobila pa je francuski proizvođač odlučio da pretvori Espace u vozilo koje će omogućiti putnicima da 'uživaju u putovanju s dobrim pogledom'.

Sudeći po rečima direktora zaduženog za koncepte, Axela Breuna, ne moramo očekivati agresivan stlajing već meke i nenametljive linije.

To će biti prvi model koji će koristiti novu CFM1 modularnu platformu razvijenu u saradnji sa Nissanom, a pojaviće se i na kineskom tržištu gde Renault već prodaje svoje modele Megane, Fluence, Laguna i Scenic.

Renault će u razvoj novih generacija Espace-a i Lagune uložiti 420 miliona evra koji će biti iskorišćeni za obnovu postrojenja u francuskom Douaiju.

Koncept verzija Espace-a bi trebalo da se pojavi na auto showu u Frankfurtu ovog septembra, dok će serijska varijanta verovatno biti lansirana sledeće godine, možda već na auto showu u Ženevi.

Izvor: Mojauto.net

Foto: arhiva Autoblog.rs / Renault



čitanja : 1715



Komentari