
Prvi čovek kompanije Rolls-Royce Torsten Mueller-Oetvoes je za Bloomberg i zvanično potvrdio da ovaj brend razmišlja o SUV / crossoveru.
Mueller-Oetvoes je napomenuo da u kompaniji intenzivno razmišljaju o mogućem ulasku u SUV segment, za koji je izjavio da je veoma interesantan, ali i da je bio neverovatno stabilan u vreme krize.
Model je za sada u ranoj fazi razvoja, a dizajneri pripremaju skice predloženog vozila. Kompanija će zatim izvršiti procenu predloga i na kraju odlučiti da li će SUV / crossover biti napravljen ili ne.
Po ranijim informacijama, sudbina Rolls-Royce SUV-a zavisi od odluke BMW-a da li će napraviti model X7, na kome bi pomenuti Rolls-Royce najverovatnije trebalo da se bazira.
Ivan Mitić – Autoblog.rs
Render: arhiva Autoblog.rs / Carmagazine.co.uk