home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

U ovom dvoboju neće biti prosednu brzina, nećemo imati dva trkača uparena na stazi, već su u pitanju automobili, ili bolje reći vozila, čiji je zadatak da vas dovedu do bilo koje zeljenje tačke na kugli zemaljskoj.

Sa jedne strane imamo Volkswagen "Transporter", model iz 1987. dok je njegov protivnik Land Rover "Defender", takođe model iz iste godine. Kada bi njima želeli na putovanje po pustoši sigurno da bi "Defender" bio u prednosti jer može da poveze 10 ljudi, ima otvoren krov na kojem se nalazi rezervni točak i povrh svega ima moćni dizel agregat.

Na strani modela "Transporter" jeste upravo suprotno, tvrdi krov kod kojeg ne morati brinuti da li ća vas par kapi kiše ostaviti sa mokrim čarapama do kraja dana. Ovaj model je poznat i po tome što ima sjajnu preglednost za vozilo takvih gabarite.

Odluka je na vama, ali čini se da oba vozila imaju svoje tačne namene i prema njima su i kreirana. U jednoj anketi u kojoj je učestvovalo gotov 4 000 ljudi 50.8 procenata odlučilo se za Volkswagen "Transporter" dok je nešto manji procenat, njih 49.2, izabralo britanski "Defender".

Izvor: Autoportal.rs



čitanja : 870



Komentari

Defender.

Autor hh 08 Dec 2014, 17:56