home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Audi je RS5 TDI concept predstavio još prošle godine, a sada je objavljena infomacija da je ovaj coupe sa dizel motorom u međuvremenu postavio najbrže vreme na nemačkoj stazi Sachsenring.

Audi RS5 TDI concept je pomenutu stazu (dužine 3,6 km) naime prešao za 1 minut i 35.35 sekundi, što je brže od brojnih sportskih automobila.

Sporiji od ovog Audija na ovoj stazi su tako bili i 2015 Corvette Stingray (vreme 1:35.53) i Nissan GT-R (1:35.70).

Za razliku od serijskog Audija RS5 sa 4,2 litarskim V8 motorom koji ima 450KS, RS5 TDI concept pod haubom ima 3,0 litarski V6 biturbo TDI sa 435KS i 800 Nm, a ističe se el. kompresor.  

Treba međutim napomenuti da je RS5 TDI concept za 241 kg lakši od automobila na kome se bazira.

Ivan Mitić – Autoblog.rs



čitanja : 899



Komentari

Konkretno nordschleife vreme pav da vidimo koliki je junak

Autor red 13 Jun 2015, 23:18

TDI polako ali sigurno u gotovo svim "sportskim" disciplinama medju dizelasima u poslednjih par decenija pokazuje svoju suverenu dominaciju.

Autor vojvoda 13 Jun 2015, 23:44