home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Kako prenosi Mojauto, ruska vlada će uložiti 20 milijardi rubalja (275 miliona dolara) u domaću automobilsku industriju u prvoj polovini 2016, saopštio je ministar industrije i trgovine Denis Manturov.

Manturov je u intervjuu za televizijsku stanicu Rossiya 24 rekao da će vlada uraditi sve što je u njenoj moći da promeni lošu situaciju koja je nastala zbog pada vrednosti rublje i ekonomskog pada nastalog usled niskih cena goriva i sankcija zbog krize u Ukrajini.

Program podrazumeva kupovinu automobila sa popustom ili uz zamenu "staro za novo".

"Premijer je doneo odluku da se program podrške produži i na sledeću godinu...Za sada je odluka da se u prvoj polovini godine uloži 20 milijardi rubalja", rekao je Manturov.

Prodaja novih vozila u Rusiji je najveći pad zabeležila u novembru 2015, kada je opala za 43 posto u odnosu na isti period prošle godine.

Izvor: Mojauto.rs

Foto: arhiva Autoblog.rs / Lada



čitanja : 937



Komentari

Zaista atraktivno deluje u ovoj lime zelenoj boji

Autor realan 31 Dec 2015, 01:34