home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Iz Kije je još prošle godine stigla definitivna potvrda da će njihov GT concept (predstavljen još 2011. godine na sajmu automobila u Frankfurtu) dobiti i serijsku verziju.

Poslednje vesti kažu da će serijski GT premijeru imati na ovogodišnjem sajmu automobila u Parizu, s tim što će prodaja startovati tokom sledeće godine.

Treba napomenuti da će serijska verzija naravno biti bez takozvanih samoubilačkih vrata i točkova od ugljeničnih vlakana koji su karakterisali koncept.

Podsećanja radi, Kia GT concept je vozilo sa zadnjim pogonom, a motor je 3,3 litarski V6 turbo sa 395KS i 534 Nm, u paru sa osmostepenim automatikom.

Ivan Mitić – Autoblog.rs



čitanja : 622



Komentari