home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

SUV-ovi i automobili koji podsećaju na off-roadere su definitivno budućnost automobilskog sveta u svetu, ali i u Evropi. Nemački i japanski proizvođači već dugo uživaju u plodovima rada koji su iznjedrili mnoštvo SUV-ova, ali sada Ford želi da pristupi ovom “problemu” na nešto drugačiji način.

Naime, u razgovoru sa novinarima Automotive Newsa Europe, operativni šef Forda za Evropu, Barb Samardzic potvrdila je špekulacije o proizvodnji cele game automobila koji će podsećati na Volkswagenove Alltrack ili Audijeve Allroad modele. Dakle, možemo očekivati Focus Estate sa off-road dodacima, Mondea, pa čak i malu Fiestu nove generacije u lakoj off-road verziji.

Već je potvrđeno da će novi modeli dobiti plastične zaštite na karoseriji, krovne nosače, a verujemo i nešto viši klirens.

Iako još ne znamo koji će Fordovi dobiti ovakav tretman Samardzic je potvrdila da će Ford lansirati pet novih automobila ove forme kroz sledeće tri godine

Izvor: Proauto.ba

Render: arhiva / Autocar.co.uk



čitanja : 765



Komentari

"Crtač" nije baš mozak uključio dok je ovaj "grobić" na krov "umetao" za potrebe prezentacije.
Kada bi "grobić" imao poziciju koju ima na slici, vrata prtljažnika ne bi mogla ni do pola da se otvore (jer bi krovnim spojlerom brzo udarila u "grobić").

Autor moron 29 Mar 2016, 13:39