home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Nakon što je nedavno predstavila modifikovani Chrysler Pacifica Hybrid u koji će se ugrađivati njena tehnologija, Waymo, filijala Alphabeta odnosno Googlea, koja se bavi razvojem autonomnih automobila, objavila je da pregovara s Hondom o ugradnji svojih sistema u japanske automobile.

Iako za sada još ništa nije definisano, sigurno je to da ovako velike i ozbiljne kompanije ne bi izlazile u javnost saopštenjem o mogućoj saradnji da sve više-manje nije dogovoreno i verovatno se rešavaju samo operativni detalji.

Mogući deal nije ekskluzivan ni s jedne strane jer je Waymo već u partnerstvu s Chyslerom, a Honda je naglasila da će nezavisno od ovoga nastavlja da razvija svoje tehnologije za autonomnu vožnju.

Ako sve prođe kako treba, Waymovi automobili, odnosno posebno opremljene Honde bi trebalo da budu puštene da autonomno lutaju ulicama u nekoliko velikih američkih gradova.

Izvor: Tportal.hr

Foto: arhiva Autoblog.rs / Honda



čitanja : 937



Komentari