home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Noviteti Audija za 2019. godinu

Audi je na jednoj prezentaciji objavio i listu svojih noviteta za 2019. godinu, od koji su neki već predstavljeni (kao što su električni e-tron ili SQ2) ali većinu tek očekuje promocija.

Prvi kvartal je dakle rezervisan za tržišni start modela e-tron i SQ2, kao i obnovljenih verzija R8 i TT, dok nas u drugom kvartalu očekuju novi A6 Allroad, RS5 Sportback i obnovljeni TT RS.

Kao i ranije, i novi A6 Allroad je baziran na karavanskom A6 Avantu, uz povišeni klirens i zaštitne elemente, kao i gamu motora u kojoj će biti 3.0 TFSI V6 sa 250 kW/340KS i 500 Nm kao i 3.0 TDI V6 sa 210 kW/286KS i 620 Nm.

Obnovljeni TT RS će dobiti novi prednji branik, revidiranu prednju masku, sportskije pragove i doterana zadnja svetla, kao i 2,5 litarski turbo petocilindraš (ostaje da se vidi da li će dobiti nešto više snage u odnosu na sadašnjih 400KS i 480 Nm).

U trećem kvartalu dolaze novi crossover Q4, pa RS 7 Sportback, Q5 e-tron i A7 e-tron, kao i obnovljene verzije modela A4 i Q7.

U poslednjem, četvrtom kvartalu stižu potpuno nova generacija A3, sportski RS 6 Avant i RS Q3, kao i A8 L e-tron i e-tron Sportback.

Što se tiče sportskih RS 6 i RS 7 modela, pod njihovom haubom bi trebalo da se nađe 4,0 litarski twin-turbo V8 motor sa 445 kW/605KS i 800 Nm.

Ivan Mitić – Autoblog.rs

Foto: Periodismodelmotor



čitanja : 840



Komentari