home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Tesla Model 3

Posle odličnog starta na evropskom tržištu u februaru, Teslin najjeftiniji automobil potpuno je očarao Norvežane.

Norveška je poznata kao zemlja u kojoj električni automobili uživanju veliku popularnost, pa je tako u 2018. upravo jedan model na struju (Nissan Leaf) poneo zvanje najprodavanijeg automobila godine. Međutim, Teslin Model 3 već sada ozbiljno pretenduje na titulu najtraženijeg četvorotočkaša u 2019. u toj nordijskoj državi.

Prema podacima koje je objavio Teslastats, samo u martu (zaključno sa 29. u mesecu), Norvežanima je isporučeno 4.609 primeraka Modela 3, dok su u februaru, kada je tek počela prodaja, svoje vlasnike našla 792 automobila.

Podsećamo, Nissan Leaf je u celoj 2018, kada je proglašen za najprodavanini model u Norveškoj, stigao na adrese 12.303 kupca.

To znači da, ako nastavi ovim tempom, Model 3 može da nadmaši prodajni rezultat Nissanovog električnog modela već u prvoj polovini 2019. godine.

Izvor: B92.net

Foto: arhiva Autoblog.rs



čitanja : 675



Komentari