home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Hyundai Elantra

Izvoz automobila iz Južne Koreje u februaru je u odnosu na isti mesec 2020. godine porastao za 35 posto, a na to je uticala postepena normalizacija ekonomije glavnih korejskih spoljnotrgovinskih partnera, pokazuju podaci korejskog Ministarstva trgovine, industrije i energetike.

Na međugodišnje poređenje je uticao i bazni učinak odnosno oštro smanjenje proizvodnje prošle godine, kada je rad fabrika automobila delimično zaustavljen u ranoj fazi pandemije COVID-a-19.

Izvozne isporuke automobila su u februaru dostigle 161.886 komada, u poređenju sa 123.022 komada godinu dana ranije. Što se tiče vrednosti, izvoz je porastao za 47 posto, na 3,5 milijarde američkih dolara.

Tokom prva dva meseca ove godine J. Koreja je izvezla 353.959 automobila, što je 31,8 posto više u odnosu na prošlu godinu. Pri tome je Hyundai ostvario rast inostrane prodaje od 40,4 posto, a Kia 64,3 posto.

S druge strane, izvozne pošiljke GM-a Korea, južnokorejske jedinice General Motorsa, smanjile su se za 16,5 posto, jer je njegovu proizvodnju delimično poremetio globalni nedostatak automobilskih čipova.

Izvoz SsangYonga je pao za 94,3 posto, budući da njegovi kooperanti nisu želeli da isporuče kompaniji auto-delove zbog problema s plaćanjem.

Izvoz kompanije Renault Samsung Motors se povećao za 1,8 posto zahvaljujući snažnoj prodaji SUV-a XM3.

Izvor: Seebiz.eu

Foto: arhiva Autoblog.rs



čitanja : 499



Komentari