
Ručni ili automatski menjač? Automatici se predstavljaju kao budućnost, sve je manje modela u ponudi s ručnim menjačima, ali vozači ih i dalje ne napuštaju.
Čak 40 posto vozača i dalje preferira vozila s ručnim menjačima, a 46 posto više voli automatike. Kako piše Revija HAK, ovo je rezultat reprezentativnog istraživanja koje je sproveo AutoScout24.
Zajedno s Innofactom, AutoScout24 je anketirao 1000 vlasnika automobila o njihovim željama. U skladu s tim, za one koji vole ručne menjače, glavni fokus je zabavna vožnja. Zagovornici automatika pre svega cene udobnost koja dolazi s njim. Dok se mlađi vozači i muškarci odlučuju za automatike, žene i stariji ljudi radije voze s ručnim menjačima.
Tu je i 13 posto vozača koji nisu posebno iskazali svoje preferencije i svejedno im je koji menjač će koristiti…
Izvor: Revijahak.hr
Foto: arhiva