
I dok su se liste čekanja za nove automobile pomakle na šest i više meseci, na ovaj klasik se čeka dve i po godine.

Toyotin Land Cruiser je izuzetno tražena roba na koju se čeka godinama, čak i kad je u pitanju ova starija generacija koje je i danas jedno od najpopularnijih, ali i najpouzdanijih radnih vozila. Upravo tako, Land Cruiser Series 70 je na tržištu prisutan od 1984. godine. Mnogi od nas se tada nisu još ni rodili, a mnogi to vreme pamte po Vučku, ili po legendarnim ZX Spectrum kompjuterima, piše Index.hr.
I dok je vreme pregazilo ZX Spectrum i niz tehnoloških proizvoda, ova Toyota je bukvalno nadživela celokupnu konkurenciju. I pritom ne preživljava već je veoma tražena roba. Toyota je toliko tražena da će kupci na isporuku čekati preko dve godine, taman kad model napuni 40. rođendan.

Jedina nada je da Toyota ubrza proizvodnju, što će se s obzirom na trenutnu situaciju teško dogoditi. Recimo i da ovu neuništivu Toyotu pokreće 4.5 litarski V8 dizelaš, a u Australiji startuje cenom od oko 100.000 dolara ili 67.000 evra. Nije malo, ali je manje od novog Land Cruisera koji donosi puno moderniju tehnologiju i barem upola višu cenu.
Izvor: Index.hr
Foto: Arhiva Autoblog.rs / Toyota