home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Dacia Spring

Veći naglasak treba staviti na efikasnost kako bi se obuzdale velike težine električnih automobila, kaže Daciijin potpredsednik prodaje, marketinga i operacija, Gzavije Martine.

Ističući fokus Dacije na smanjenje težine svojih automobila, posebno tako što ih prodaje samo sa onim što smatra „osnovnom“ opremom, on je rekao: „Ako smo ozbiljni u pogledu kolektivnog smanjenja emisija, onda prevelika težina ne bi trebalo da bude prihvatljiva. „To je filozofija koju smo pokazali sa Springom, koji je težak 975 kg, i nameravamo da stojimo iza nje u budućnosti. To je automobil koji se vozi u proseku 40 km dnevno. Nema potrebe za velikom, teškom baterijom ili moćnim motorom.”

O većim električnim vozilima, posebno SUV-ovima, koje trenutno lansiraju neki rivali, rekao je: „Nema smisla. Ludilo je dozvoliti ljudima da prave vozila od dve, tri tone u kojima se nalazi jedna osoba i koja voze samo 55 km dnevno.”

Primeri teških električnih vozila uključuju BMW i7 od 2715 kg i Mercedes-Benz EQS od 2810 kg. Očekuje se da će Rolls-Royce Spectre imati nešto manje od 3000 kg kada bude finalizovan za proizvodnju.

Upitan da li bi Dacia razmislila o daljem razvijanju te filozofije i potencijalno razvoju vozila koje bi moglo da parira Citroen Amiju, četvorociklu sa dva sedišta, fokusiranom na grad i ograničenom brzinom, Martine je rekao: „Ne postoji jedan odgovor na rešenja za mobilnost u ovom fragmentisanom svetu, sa više promena koje dolazi u narednih 20 godina nego u poslednjih 100. Svako mora da dođe sa svojim snagama - i ako pokušamo da kopiramo jedni druge, završićemo kao loše kopije.”

„Brendovi treba da definišu svoje vrednosti i ono za šta se zalažu. Mislim da je snaga Dacije danas u tome što je njena pozicija super jasna.”

Priredio: Ivan Mitić – Autoblog.rs



čitanja : 1635



Komentari