home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Lamborghini Revuelto

Novi Lamborghini Revuelto je rasprodat sve do 2026. godine, prema rečima šefa kompanije Stefana Vinkelmana.

Vinkelman je još u aprilu rekao da Revuelto ima potencijal da na kraju nadmaši Aventador, čijih 11.465 jedinica je prodato tokom 11-godišnje proizvodnje. Pokazalo se da je Revuelto posebno popularan među bogatim kupcima u SAD.

Vinkelman navodi da ovakav prijem automobila kod kupaca dokazuje da je elektrifikacija kod ovog modela vredela kockanja.

"Hibridizaciju su shvatili naši kupci i šira javnost", kaže Vinkelman. „Sa Revueltom imamo listu narudžbina koja prevazilazi sva naša očekivanja. Sa narudžbinama smo već u 2026. Za nas je ovo znak da ne samo da je tehnologija prihvaćena već i da je brend na najvišem nivou ikada."

Vinkelman je dodao da je mnoge kupce osvojio način na koji Revuelto kombinuje novu tehnologiju sa vrednostima brenda. „Mešavina tradicije i inovacije ključna je za uspeh Revuelta“, rekao je on. „Svi su očekivali hibridizaciju, svi su se nadali da će dobiti još jedan V12 i dve stvari su se spojile na savršen način. Dizajn je nepogrešivo Lamborghini. Sve je funkcionisalo dobro zajedno i ovo je ono što su kupci očekivali. Nije nam bilo lako sa razvojem V12 zbog svih propisa sa emisijama, ali su inženjeri uradili fantastičan posao."

Lamborghini Revuelto

Revueltov plug-in hibridni sistem inače sastoji od 6,5 litarskog V12 benzinca, novog osmostepenog menjača sa dvostrukim kvačilom, litijum-jonske baterije i tri elektromotora, sa kombinovanih 747 kW/1015KS. Ubrzanje od 0 do 100 km/h traje samo 2,5 sekundi, do 200 km/h se stiže za manje od 7 sekundi, dok je najveća brzina veća od 350 km/h.

Vinkelman je takođe dodao da je potražnja za konvencionalnim SUS automobilima brenda i dalje jaka, napominjući da je brend rasprodat dve godine u celoj liniji.

Pored toga, prodaja je skočila za 5 odsto u prvoj polovini 2023. godine, na 5.341 automobil.

Uskoro će biti lansirana i plug-in hibridna verzija Urusa, a Lamborghini takođe radi na plug-in hibridnom nasledniku Huracana.

Priredio: Ivan Mitić – Autoblog.rs



čitanja : 666



Komentari