home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Leapmotor T03

Kineski Leapmotor će početi da proizvodi male električne automobile u Stellantisovoj fabrici u Poljskoj, u sklopu zajedničke kompanije, navode za Reuters dva upućena izvora.

Proizvodnja modela T03 će početi u Stellantis Poland fabrici u Tychyju.

S dometom od 280 km, T03 se već prodaje na nekim evropskim tržištima, uključujući Francusku, s cenama koje startuju od 20.000 evra.

T03 je kompaktno električno vozilo na baterije (BEV) i najjeftiniji je od Leapmotorovih modela koji su trenutno u prodaji.

T03 je prodat u 35.454 jedinica u 2023., doprinoseći 24,6 posto godišnjoj prodaji Leapmotora od 144.155 jedinica, prema podacima koje je prikupio CnEVPost.

Ostali modeli Leapmotora su skuplji C10, C11, C01 i S01, s modelima C-serije koji se nude u verzijama BEV i električnih vozila s produženim dometom (EREV).

Leapmotor je 26. oktobra prošle godine objavio da će Stellantis u njega uložiti 1,5 milijardi evra (1,6 milijardi dolara) za otprilike 20 posto udela.

Dve kompanije planiraju da osnovuju zajedničku firmu pod nazivom Leapmotor International da bi ubrzale i proširile globalnu prodaju Leapmotorovih proizvoda iskorišćavanjem Stellantisovih globalnih resursa. Stellantis će posedovati 51 posto zajedničkog ulaganja, dok će Leapmotor držati ostalih 49 posto.

Zajedničko ulaganje imaće ekskluzivno pravo obavljanja izvoznih i prodajnih operacija na svim drugim tržištima u svetu osim šire Kine, kao i ekskluzivno pravo na lokalnu proizvodnju proizvoda Leapmotor.

Izvor: Seebiz.eu

Foto: Arhiva Autoblog.rs / Leapmotor



čitanja : 561



Komentari