home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Cupra gama

Cupra i dalje cilja na dolazak u SAD do kraja decenije, ali je kompanija napustila prethodni plan da se tamo prodaju samo njihova električna vozila. Cupra sada naime planira da Amerikancima ponudi benzinska, plug-in hibridna i električna vozila.

Lokalna filijala Cupra USA je osnovana da pokriva tržište SAD-a, na čijem čelu je Bernhard Bauer, bivši šef Cupre za nemačko tržište.

Cupra bi mogla da ostvari saradnju sa kompanijom Penske Automotive Group da bi uspostavila prodajni kanal. Iz Cupre navode da su u pregovorima sa grupom dilera o mogućem partnerstvu.

Izvršni direktor Cupre Vejn Grifits u izjavi za medije ističe da je snažna strategija distribucije i maloprodaje od suštinskog značaja za uspeh u SAD-u, i da prisustvo Penske Automotive Group na tržištu i prošlo iskustvo sa drugim brendovima Volkswagen Grupe, čini ga potencijalnim partnerom koji obećava.

Cupra pre svega posluje u Evropi, ali se kompanija već proširila na neka međunarodna tržišta, uključujući Meksiko i druge zemlje Latinske Amerike.

Priredio: Ivan Mitić – Autoblog.rs



čitanja : 205



Komentari