home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
VW ID.7
 
Norveški autoklub NAF je testirao koliko odstupaju brojači kilometara u vozilima od stvarno pređenih kilometara. Paralelno s testom dometa električnih automobila, testirana su i odstupanja.

Provereni su svi brojači kilometara u vozilima i upoređeni s profesionalnim GPS sistemom. Malo odstupanje može da se čini nevažnim. Test je pokazao da postoje odstupanja u oba smera, navodi Revija HAK. 

Tesla Model Y je imao odstupanje od samo 0,15 %. To znači da je pokazivao kilometar veću pređenu udaljenost od stvarne kada su Norvežani testirali domet, koji je iznosio 652 km. Tesla Model 3, s druge strane, imao je veće odstupanje. Tamo je merač pokazao grešku od 1,1 %. Kada je merač pokazao da je automobilom pređeno 729 km, stvarna pređena udaljenost prema GPS-u je bila 721 km. Električni automobil Polestar 3 je imao najveću grešku. Automobil je pokazao dva posto manje pređenih kilometara od verovatnije udaljenosti koju je pokazao GPS. Kada je Polestar 3 pokazivao 667 km, stvarna kilometraža je bila 681 km. Ako vozite 10.000 km, greška je približno 210 km.

Volvo EX90 je javio da je pređeno 581 km, a stvarna kilometraža je bila 577 km. To je odstupanje od 0,7 posto. Automobil s najmanjim odstupanjem je Volkswagen ID.7, gde je brojač kilometara tokom testa pokazivao tačnu vrednost.

Možda su odstupanja ukupno mala, ali u nekim slučajevima, kod lizinga na primer, svaka razlika može da rezultira finansijskim penalima.

Izvor: Revijahak.hr / NAF

Foto: Arhiva Autoblog.rs / Volkswagen



čitanja : 162



Komentari