
U skladu s novim Zoom-Zoom 2030 planom na kome Mazda užurbano radi, planiran je povratak Wankel motora. Reč je o potpuno novoj generaciji, a prvi će u prodaju stići 2019. godine.

Teza da uz dobre automobile idu atraktivne devojke možda je bila najočiglednija na auto sajmovima gde su polugole lepotice bile sastavna ikonografija svih štandova. Ta vremena su međutim iza nas.

Kada je potencijalni kupac ušao u novootvoreni salon Cars Almaty u glavnom gradu Kazahstana, malo ko je mogao da nasluti da će izazvati ogromnu štetu.

Ruska kompanija Avtovaz sprema se da smanji isporuku svojih vozila u zemlje Evropske unije zbog pooštravanja ekoloških zahteva koji važe za automobile.

Kompanija Volkswagen je obećala da će do jeseni 2017. da ukloni softver koji lažira rezultate emisije štetnih gasova iz svih automobila u zemljama Evropske unije, ali se to nije dogodilo.

Kako prenosi Beta, konačna odluka o lokaciji za izgradnju nove fabrike nije doneta, izjavila je za "Politiku" Sandra Šilmiler, zadužena za komunikacije nemačkoj BMW grupi povodom informacija da jedan auto-gigant stiže u Srbiju.

Francuski proizvođač PSA Peugeot Citroen je saopštio da je 2017. godinu zaključio s novim rekordnim nivoom neto dobiti, čak i uz troškove povezane s novokupljenim brendovima Opel i Vauxhall.

Kako prenosi Beta, kompanija Fijat Krajsler je saopštila da je prodaja vozila te kompanije u SAD pala 1% u februaru, u kojem se očekuju loši rezultati proizvođača automobila.

Kalifornija je donela zakon po kome proizvođači samovozećih sistema od sada mogu da testiraju svoja vozila na putu, u stvarnim uslovima, pri čemu ovaj put u automobilu čak ne mora da bude vozač kao mera osiguranja ukoliko nešto krene po zlu.

Opel Srbija ove godine će, u okviru kampanje “Opel za medalju”, obezbediti automobile na korišćenje za najtalentovanije sportiste, naučnike i učenike muzičkih škola iz naše zemlje, i tako im omogućiti odlazak na evropska takmičenja, i olakšati osvajanje odličja i dobrih rezultata.

Neočekivana smrt zvezde filma Brzi i žestoki (Fast and Furious), Paul Walkera, je ostavila automobilske entuzijaste i fanove filma u šoku pre pet godina. Paramount Network je objavio da radi na dokumentarnom filmu koji prati život glumca od samih početaka, preko uspona i slave, do iznenadne smrti.

Električna i hibridna vozila imaju rok do septembra 2020. godine da se prilagode zakonskoj regulativi američkog ministarstva saobraćaja, a to znači da više ne smeju da budu nečujna.

E, to je pravi posao. Vozači Seatovih automobila će u svakom trenutku znati ime pesme i ko je izvodi slušajući je na radiju. Španci će u svoje automobile, odnosno u infotainment sistem, instalirati aplikaciju Shazam.

Nakon osam godina u kojima je poslovanje kompanije bilo izloženo velikim negativnim uticajima, a izazvano slabom prodajom, stvari se za Aston Martin kreću nabolje.

Savezni upravni sud u Nemačkoj presudio je da gradovi u toj zemlji mogu da uvedu zabranu vožnje dizel-automobila u okviru borbe protiv zagađenja vazduha. To znači da će oko 12 miliona dizel-automobila ispod standarda „evro šest“ od 2020. godine morati da se parkira na periferiji, a njihovi vlasnici moraju da koriste javni transport.