
Kako piše B92, ako potencijalni kupac iz nekog razloga nije zadovoljan uslugom proizvođača ili prodavca automobila, uvek ima opciju da ga kazni tako što će otići u neki drugi prodajni salon i odabrati drugi model. A da li je moguća i obrnuta situacija - da proizvođač odbije da proda vozilo kupcu, zato što nije zadovoljan njegovim ponašanjem?

Ford planira da podeli više stotina otkaza ljudima koji rade službeničke poslove u Evropi zbog uštede od 200 miliona dolara godišnje i poboljšanja linije modela, saopštili su iz kompanije.

Dok se Lamborghini priprema za proizvodnju dugo najavljivanog Urusa (proširuju fabriku, zapošljavaju nove radnike...), iz Ferrarija su ponovili da oni neće napraviti SUV/crossover model.

Ovde prvo podsećanje da je General Motors prošle godine promovisao doterani Cadillacov coupe ELR koji se odlikuje sa više snage (kombinacija 1,4 litarskog benzinca i elektromotora), poboljšanim performansama, boljom upravljivošću, doteranim oslanjanjem, kao i produženom autonomijom i manjom cenom.

Kako prenosi Tanjug, kalifornijska ekološka agencija i američka agencija za zaštitu životne sredine (EPA) saopštile su da je nemački "folksvagen" dostavio plan za popravku 80.000 automobila. Reč je automobilima sa 3-litarskim dizel motorom koji emituju do devet puta više štetnih gasova od dozvoljenog nivoa.

Upućena inicijativa državi da preispita visinu akciza na auto-gas koji je u Srbiji skuplji za 26 dinara u odnosu na BiH
Kako piše "Politika", prosečne maloprodajne cene goriva u Srbiji i dalje lagano opadaju, ali su i dalje među najvišim u regionu. Za poslednjih sedam dana prosečna cena litra benzina niža je za oko dinar, a dizela za dva. I pored toga, dizel je među najskupljim u regionu. Skuplje ga od Srbije toči samo Albanija.

U Evropi su uvek "glavni igrači" na automobilskom tržištu bili hatchback modeli B i C segmenta, kao što su Ford Fiesta i Volkswagen Golf. SUV modeli nikada nisu bili toliko u trendu, ali čini se da je ovoga puta ukus evropskog kupca pogođen pravo u centar.

Kako pišu Vrele Gume, Mazda je objavila opoziv i stopirala prodaju svih modela CX5 iz 2014 -2016, piše ugledni američki portal "Car Connection", a prenosi "Yahoo-News".

Kako piše B92, Ferrari nastavlja uspešno da balansira po tankoj liniji koja razdvaja ekskluzivu od masovne proizvodnje, uz rast prodaje od 6 odsto u 2015.

Kako prenose pojedini američki mediji, u Toyoti su odlučili da posle 13 godina na tržištu ukinu brend Scion.

Tesla Motors još nije potpuno spreman na proizvodnju jeftinijih vozila namenjenih masovnom tržištu, ali izgleda da će već u martu planovi za to biti otkriveni - bar u obliku prototipa.

Mercedes i Cigarette Racing su objavili prvu teaser sliku SD GT3, glisera inspirisanog trkačkim automobilom Mercedes-AMG GT3.

Indijski proizvođač automobila Tata Motors odlučio je da preimenuje automobil nazvan Tata Zica i to zbog naziva "Zika" virusa koji je u poslednje vreme izazvao globalnu zabrinutost.

Kako prenosi Tanjug, prodaja italijansko-američkog proizvođača automobila Fijat Krajsler Automobili (FCA) u SAD porasla je u januaru za 7 odsto. To je signal da je automobilska industrija nadjačala snežnu oluju koja je pogodila istočnu obalu SAD.

Japanski Lexus (premium brend Toyote) je tokom 2015. godine širom sveta ukupno prodao 652.000 vozila, što je povećanje od 12 odsto u poređenju sa prodajom u 2014.