
Tinejdžer iz Kalifornije je nedavno pao na vozačkom ispitu zbog nečega što nije on napravio, već Tesla Model 3 u kojem je polagao ispit. U razgovoru s lokalnim medijima, 16-godišnji Brus Rozenblum je rekao da je reč o Teslinom sistemu regenerativnog kočenja.

Android Auto često ima problem sa vezom između mobilnog uređaja i glavne jedinice, a u većini slučajeva krivac je kabl.

Porsche proširuje svoj portfolio investicija u oblasti tehnologije „pametnih gradova“: jedinica preduzetničkih poduhvata proizvođača sportskih automobila sa sedištem u Štutgartu, Porsche Ventures postaje deoničar u 1KOMMA5°.

Maseratijev odgovor na BMW Serije 5 će u proizvodnji biti do kraja naredne godine, a naslednik skladnog Ghiblija nije planiran.

Prema najnovijem izveštaju Društva proizvođača i trgovaca vozila (SMMT), potražnja za električnim ili elektrifikovanim automobilima nije usklađena s rastom javne mreže za njihovo punjenje.

Proizvodnja vozila u Rusiji povećana je za čak 21 odsto u prvih devet meseci ove godine u odnosu na isto razdoblje prošle godine. U isto vreme, u EU je proizvodnja automobila rasla skromnih 3,1 posto, piše Politika.

Prema mišljenju prodavaca automobila, najveći izazov na tržištu polovnjaka predstavlja njihova manja ponuda i veća cena. Analiza prosečnih cena automobila oglašenih na sajtu Polovni automobili otkriva da je cena polovnjaka veća za 16 odsto u odnosu na prethodnu godinu, a za čak 23 odsto u odnosu na period pre pandemije.

U Lamborghiniju imaju odličan razlog da obeleže i proslave četvrti rođendan modela Urus, jer je SUV visokih performansi već pronašao put do 16.000 kupaca.

Rüsselsheim. Nova Opel Astra svojim čistim i smelim dizajnom ima za cilj da donese visok kvalitet u svakom detalju. Šesta generacija Astre, koja je svetsku premijeru proslavila u septembru, dizajnirana je da izazove emocije i postigne „must have“ efekat na prvi pogled.

Kvarovi i njihove popravke su večna tema za sve vlasnike automobila, ali i za one koji se tek spremaju da to postanu.

BMW Manufacturing je najavio da će izgradnja prvih zgrada buduće fabrike BMW Groupe u Debrecinu započeti početkom 2022. godine. Prva faza će se fokusirati na zgradu centralne kancelarije i centra za obuku koji će pripremiti zaposlene za početak proizvodnje 2025. godine.

Zajedno sa svojim partnerima, BMW nastavlja da napreduje sa razvojem i distribucijom digitalnog ključa. Od sada će BMW digitalni ključ biti dostupan za pametne telefone zasnovane na Android operativnom sistemu.

Evropska komisija je pozvala Italiju da odredi kazne za Fiat Chrysler zbog korišćenja zabranjenog softvera za lažiranje emisije izduvnih gasova.

Prošlog vikenda je francuska policija izdala 603 novčane kazne u Servonu, gradu u pokrajini Seine-et-Marneu, u severnoj Francuskoj. Kazne su izrečene za prebrzu vožnju na putu u blizini mesta gde se održavao skup zaljubljenika u tjuning.

Glavni izvršni direktor „Tesle“ Ilon Mask prodao je do sada akcije koje ima u toj kompaniji za skoro 11 milijardi dolara, otkako je na Tviteru anketirao svoje pratioce da li da proda ili ne 10 posto svog udela u tom prozvođaču električnih automobila.