home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Infiniti Q50

Poznavaoci automobilizma znaju da vozila sa zadnjim pogonom pružaju izuzetan užitak u vožnji, neslućene mogućnosti za drift, ali su znatno osetljivija na vozačke greške.

Na društvenim mrežama se pojavio snimak iz SAD-a koji potvrđuje ovo pravilo. Vozači na jednoj raskrsnici su bili svedoci bahatoj vožnji "amatera" za upravljačem Infinitija Q50 (očigledno verzija sa zadnjim pogonom iako postoje i modeli 4x4).

Nakon što je na raskrsnici skrenuo driftom, nekoliko desetina metara kasnije je izgubio kontrolu nad zadnjim delom snažne limuzine, pri čemu ga je verovatno dekoncentrirao i vozač Toyote Camry koji je napuštao parking.

Rezultat: Infiniti Q50 je završio na travnjaku pored puta, samo pukim slučajem izbegavši ostale automobile.

Primećuje se da je bahati vozač pokušao da svoju grešku prikaže svesnim manevrom pa punom brzinom napušta mesto incidenta, očigledno ne shvatajući da ulica nije mesto za ovakve "performanse".

Izvor: Radiosarajevo.ba



čitanja : 856



Komentari