Počeli 52. Međunarodni salon automobila i 9. Međunarodni sajam motocikala i bicikala

Na Beogradskom sajmu označen je start desetodnevnog automobilskog spektakla – počeli su 52. Međunarodni salon automobila i 9. Međunarodni sajam motocikala i bicikala - MOTOPASSION.
Na otvaranju ove prestižne manifestacije, Danka Selić, generalna direktorka Beogradskog sajma, rekla je da će Beograd narednih dana biti automobilski i motociklistički cenatar sveta. Uz dobrodošlicu gostima, izlagačima i posetiocima najavila je da se Beogradski sajam sa svojim partnerima, sponzorima, pokroviteljima i učesnicima potrudio da na dobar načion „opravda“ ovogodišnji slogan, tako da će Beogradski sajam biti „mesto na kome muškarci plaču od sreće“, ali – sa dobrim razlogom.

Uz najavu 50 intrigantnih premijera, koje će poslovnim posetiocima i širokoj publici predstaviti više od 400 izlagača iz 26 zemalja, Danka Selić je rekla da su uloženi veliki napori da Sajam automobila bude izuzetan događaj, domaćinski pripremljen, u pravom poslovnom ambijentu. Salon je pravo mesto i pravo vreme za susret pravih prijatelja, i sve je urađeno da se na njemu svi osećaju ugodno, a da izlagači i njihovi partneri ostvare dobre rezultate.
Zadovoljstvo zbog učešća u jednoj ovakvoj manifestaciji, koja je već decenijama zaštitni znak Beogradskog sajma i mesto okupljanja svetske automobilske industrije, izrazio je i Đorđo Markeđani, generalni direktor DDOR osiguranja Novi Sad.
– Salon automobila je događaj koji se priprema mesecima i ponosan sam što je DDOR generalni sponzor. Automobili imaju ogroman značaj za ovaj svet, lepi su, bude emocije, daju slobodu kretanja, bitan su element i privrede i svakodnevnog života. Lepi su i brzi, ali mogu da nanesu štetu ili povredu, tako da je naša misija kao osiguravača da uživate na Sajmu i da svoje automobile, uz našu pomoć, vozite što bezbednije, rekao je Markeđani.
Ovogodišnji Međunarodni salon automobila svečano je proglasio otvorenim Željko Sertić, ministar privrede u Vladi Srbije:
– Beogradski Sajam automobila je najveća i najstarija automobilska manifestacija u celom regionu, jedina koja je preživela krizu koja je počela 2008. godine. Jedina je manifestacija koja se održava na ovom nivou, sa ovako značajnim kompanijama učesnicima i uz ovoliki broj posetilaca. To samo znači da su učesnici prepoznali veliki potencijal srpskog tržišta i da svetske kompanije imaju poverenje u Srbiju. Značaj ove manifestacije je još upečatljiviji kada se zna da se održava samo par dana posle Ženevskog salona automobila, rekao je Serić.
Ministar je objasnio i da to nije slučajno, da je automobilska industrija u Srbiji stara gotovo 75 godina, da je pokretač čitave industrije, a da je prošle godine ostvarila prihod od dve milijarde evra. Sa 14 odsto učešća u izvozu, drumska vozila su najznačajniji srpski izvozni proizvod, a samo prošle godine u ovoj grani bilo je zaposleno 36 hiljada radnika.
PR Beogradski sajam