
Špijunske slike obnovljenog Peugeota 3008 namenjenog kineskom tržištu su se u javnosti pojavile još pre nekoliko meseci, a sada su objavljene i njegove prve zvanične fotografije, dok će premijeru imati za neki dan na Guangzhou Auto Show-u.
Prodaja u Kini će po ranijim informacijama početi još tokom ove godine, a proizvodiće ga tamošnji Dongfeng-PSA.

Ostaje
međutim pitanje da li će ovako izgledati i redizajnirana 3008-ica za Evropu. U
svakom slučaju, obnovljeni 3008 je pre svega dobio izmenjeni prednji deo. To
podrazumeva novu masku, svetla i branik, a tu su i doterani retrovizori,
izmenjeno zadnje bočno staklo i novi alu točkovi, kao i manje promene
pozadi.

Ovde treba pomenuti da je kineski Peugeot 3008 facelift nešto duži i širi u odnosu na model koji se prodaje u Evropi (dužina 4428 mm umesto 4365 mm i širina 1840 mm umesto 1837 mm).

U ponudi na kinskom tržištu će biti verzije sa 1,6 litarskim turbo motorom sa 163KS, kao i 3008 sa 2,0 litarskim atmosferskim agregatom od 147KS.
Od menjača se pominju petostepeni manuelni i šestostepeni automatik.
Ivan Mitić - Autoblog.rs
Rugoba? A kako onda nazivaš model pre redizajna?
Sve je poboljšano, pogotovo C stub i štopovi, koji su bili najružniji deo vozila.
Enterijer je sasvim solidan! Kad se setim Reno Espace-a za 2012. prosto poželim da ga nikad ne sretnem.
Espace '12 je samo blagi redizajin modela koji se proizvodi vec 10 godina a u odnosu na ovaj 3008, on je pojam dizajina.