
U Japanu je promovisan obnovljeni Daihatsuov model Thor, nastao inače kao rezultat saradnje sa Toyotom.
To znači da će se ovo vozilo u Zemlji izlazećeg sunca i dalje prodavati i kao Toyota Roomy.

U najkraćem, Thor / Roomy je automobil za pet putnika i sa zadnjim kliznim vratima, pri čemu dužina iznosi 3700 mm a međuosovinsko rastojanje 2490 mm.

Izmene za novu prodajnu sezonu se tiču prednje maske, svetala i branika, kao i nekoliko novih boja. Sem toga, u ponudi je i Thor Custom koji ima drugačiju masku, kao i bogatiju opremu.

U ponudi je 1,0 litarski trocilindrični benzinac, pri čemu se kao opcija nudi i pogon na sva četiri točka.
Kupcima će na raspolaganju stajati i više opcija za personalizaciju, kao i brojni bezbednosni sistemi, uključujući tu i adaptivni tempomat, sistem za automatsko kočenje u gradu i sprečavanje sudara sa pešacima i biciklistima.
U opremi su i LED prednja svetla i 9.0-inčni ekran, dok se cene kreću od 1.556.500 do 2.046.000 jena (od 12.420 do 16.330 evra).
Ivan Mitić – Autoblog.rs

