
U prošlosti su putnički automobili s rešetkom iza vozača bili uobičajena pojava na evropskim putevima. Uglavnom iz poreskih razloga. Međutim, postoje zemlje, poput Velike Britanije, gde kupci cene dostavne karavane. Toyota je odlučila da to iskoristi.
Britanska filijala Toyote je u ponudu uvela dostavnu varijantu modela Corolla. To je karavan koji ima rešetku umesto zadnjeg sedišta i veliki, ravni teretni prostor. Spolja opet izgleda kao obični karavan, što mnogim kupcima može da bude velika prednost. Uostalom, ne želi svako da vozi beli dostavni karavan ili kombi.

Oni koji traže elegantniji dostavnjak bi trebalo da budu zadovoljni. Tim više što će u tandemu s atraktivnim izgledom dobiti hiibrid od 140 konjskih snaga baziran na 1.8 motoru, koji troši malo goriva i omogućava postizanje stotke za 9,4 sekundi.

U vozilu ćemo takođe pronaći Toyota Safety Sense sisteme pomoći u vožnji i pogodnosti tipične za putnilka vozila. Sve to u kombinaciji s prtljažnim prostorom kapaciteta 1326 i pristojnom nosivošću od 425 kg.
Cena? 24.503 funte. Nažalost, komercijalna verzija neće biti dostupna izvan Velike Britanije.
Izvor: Automobili.ba
Foto: Toyota