
Nakon što je još ranije ove godine prikazala najnoviju evoluciju svog HF logotipa, Lancia je sada promovisala i sportsku HF verziju novog Ypsilona.
Kako se navodi, Ypsilon HF na tržište stiže sledeće godine i biće 100% električni (baterije od 54 kWh), a kompanija je potvrdila i da će automobil raspolagati sa 177 kW/240 KS (dovoljno da ubrzanje do 100 km/h iznosi 5,8 sekundi).


Lancia je takođe potvrdila da će Ypsilon HF imati širi trag točkova, sportskije vešanje, nove točkove, kao i doteranu spoljašnjost (auto je 4 cm širi od standardnog modela) i unutrašnjost sa sportskim HF sedištima i volanom sa HF logom.

Kako se navodi, Ypsilon HF je izraz najkonkurentnije duše brenda i visokih performansi. Lancia je ponovo inspirisana svojom prošlošću, reinterpretirajući je da gleda u budućnost sa velikom ambicijom.

U vezi logotipa, to je evolucija originala koji datira iz 1960. godine, sastavljen od malog slona i akronima. Lancia navodi da su „boje HF logotipa – bela, crvena i crna – ponovo iskorišćene, bez dodavanja grafičkih elemenata, da ga to pojednostavljuje i čini čistijim, uz poštovanje nepogrešive geometrije brenda Lancia.

Kompanija dodaje da je novi logo savremeniji, kao i da je „savršen balans između prošlosti i budućnosti“.
Tu je i Ypsilon Rally 4 HF, koji predstavlja Lancijin povratak u reli.

Brend je predstavio novi program posvećen motosportu i prvu novu generaciju trkačke Lancije, Ypsilon Rally 4 HF koji će učestvovati u šampionatu Rally 4.

Za razliku od drumskog Ypsilona HF sa električnih 240 KS, trkački Ypsilon Rally 4 HF pod haubom ima trocilindrični 1,2 turbo benzinac sa 212 konjskih snaga. U paketu su i prednji pogon, mehanički samoblokirajući diferencijal i 5-stepeni manuelni menjač.


Kompanija još nije ozvaničila datum debitovanja male reli bombe, ali bi sezona 2025. mogla biti idealna za povratak u svet takmičenja.
Priredio: Ivan Mitić – Autoblog.rs