
Iz automobilske grupacije Stellantis je prošlog meseca stigla vest da će Peugeot u naredne dve godine predstaviti najmanje pet modela koje će pokretati samo elektromotori, a među njima bi trebalo sa budu i nove generacije crossovera 3008 i 5008. Do tada, u Peugeotu su za aktuelnu generaciju pomenutih modela već pripremili blage hibridne verzije (MHEV – Mild Hybrid Electric Vehicle) koje bi trebalo da budu dostupne u drugom kvartalu ove godine.

Najavljen u decembru prošle godine, novi Chevrolet Aveo je sada i zvanično debitovao u Meksiku, i to u hečbek i sedan verzijama.

Kineski Nio će na predstojećem sajmu automobila u Šangaju izložiti i obnovljenu verziju električnog krosovera EC6.

Hyundai će krajem marta u Kini predstaviti novi SUV model koji je nazvao Mufasa (po liku iz Diznijevog crtanog filma Kralj lavova).

McLarenovo motosport odeljenje je predstavilo poboljšanu verziju modela 720S GT3, koji se prvobitno pojavio 2018. godine.

Toyota je u Indoneziji prikazala novu generaciju modela Agya čija prodaja će početi uskoro.

DR je italijanskim kupcima ponudio i mali gradski električni automobil DR 1.0, baziran na kineskom modelu Chery eQ1.

Honda će uskoro u Kini ponuditi i novu, šestu generaciju limuzine Inspire, koju će tamo proizvoditi kompanija Dongfeng-Honda.

Nakon prototipa predstavljenog u junu prošle godine, MINI je sada prikazao i serijski Cooper SE Cabrio koji će od aprila biti dostupan evropskim kupcima. Ali samo u ograničenoj seriji od 999 primeraka.

Maruti Suzuki je u novembru 2021. u Indiji predstavio novu generaciju modela Celerio, a u međuvremenu se ovaj gradski automobil pojavio i u Južnoj Africi ali pod Toyotinim znakom.

Baojun (nastao saradnjom američkog GM-a i kineskog SAIC-a) za april i sajam automobila u Šangaju najavljuje električni SUV model Yep sa dizajnom koji podseća na Suzuki Jimny.

Kada kažemo da je nudi Little Car Company, sve postaje jasno
Tako je, radi se o smanjenoj replici koju umesto moćnog benzinskog motora pokreće mali elektromotor. Dobra vest jeste da je sada pojačan te daje gotovo 20% više, odnosno 14 kW ili 19 KS. U pitanju je verzija Pacco Gara, koja trkačke gene potvrđuje nešto boljim performansama.

Ram je pripremio odgovor na električni Ford F-150 Lightning i Chevrolet Silverado EV, i to u formi pick-up modela 1500 REV.

Kineska kompanija Jiangnan Automobile se priprema da kupcima ponudi manji električni hečbek jednostavnog naziva U2.

Pre 20 godina, Jeep je predstavio Wrangler sa opremom pod nazivom Rubicon. Ime je dobio po poznatoj terenskoj stazi u Kaliforniji, a Jeep sada 20-godišnjicu obeležava sa posebnim izdanjem Wranglera.