
Mazda je za evropsko tržište pripremila još jedno specijalno izdanje svog sportskog dvoseda MX-5 (Miata), koji je od predstavljanja prve generacije (1989. godine na Salonu automobila u Čikagu) proizveden u više od 900.000 primeraka.

Paleta Volkswagenovog Transportera u Velikoj Britaniji podrazumeva i Sportline verziju, čije cene startuju od 28.220 funti (bez poreza).

Kako bi obeležili 50-godišnjicu modela DB4 GT Zagato, Aston Martin i italijanska dizajnerska kuća Zagato su predstavili novi sportski automobil - Zagato Aston Martin V12 Vantage.

Aktuelna verzija Toyote Sienta je manji MPV model (dužina 4100 mm, širina 1695 mm, visina 1670 mm) sa kliznim zadnjim vratima, predstavljen 2003. godine.

Kineski Chery je u Rusiji počeo sa prodajom novog modela Bonus, koji se u Ukrajini inače sklapa pod imenom ZAZ Forza.

Nemačka kompanija Endora Cars je najavila novi sportski automobil SC-1, čiji je dizajn inspirisan evropskim i američkim modelima iz šezdesetih i
sedamdesetih godina prošlog veka.

Ferrari je početkom maja najavio da će na ovogodišnjem izdanju događaja Concorso
d'Eleganza Villa d'Este u Italiji (od 20. do 22. maja) predstaviti specijalni
model Ferrari Superamerica 45, a sada je objavljen i prvi set fotografija ovog
unikatnog automobilla.
(Dalje)

Nissan je pripremio novo ograničeno izdanje pod
nazivom 370Z GT. Ovim izdanjem Nissan slavi uspeh u GT trkama i 40 godina od kada
su prvi Z modeli ušli na tržište Velike Britanije, a prve isporuke očekuju se tokom
prve nedelje u junu.
(Dalje)

Audi je novi A6 prvo predstavio u
sedan verziji, a sada je na redu i njegova karavanska, Avant varijanta.
(Dalje)

Pripremajući se za obeležavanje 15-godišnjice Scenica, francuski Renault je pripremio novo specijalno izdanje ovog MPV modela koji je od 1996. godine prodat u oko 1,4 miliona primeraka.

Nakon uspešnog učešća u Andros Trophy-u (sa Alenom Prostom za upravljačem), Dacia će se sa Dusterom upustiti u novi izazov – na čuvenu brdsku trku Pikes Peak u Americi.

Nakon Zafire Tourer Concept sa poslednjeg Salona automobila u Ženevi, Opel je objavio prvi set zvaničnih slika i detalje o serijskoj verziji nove Zafire (prve dve generacije su prodate u više od 2,2 miliona primeraka).

Hyundai Motor Company je saopštio da je na domaćem, korejskom
tržištu počeo sa prodajom nove specijalne edicije modela Genesis sedan.
(Dalje)

Sportski auto Perana Z-One (za čiji dizajn je odgovoran italijanski Zagato) je predstavljen još u martu 2009. godine na Salonu automobila u Ženevi, a sada je u Južnoj Africi konačno i zvanično počela njegova serijska proizvodnja.