home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Nova Opel Astra je na teškom zadatku. Treba sustići konkurenciju koja je odmakla!

Ne tako davno znalo se, Opel Astra diše u potiljak VW Golfu. Ostali su bili miljama daleko. Vremena se menjaju

Nova generacija Astre prati proverenu stazu aktualne Corse. Dizajn jeste unapređen, ali suštinski izgled Astre K ne predstavlja ništa novo.

Istorija modela pred nama je jedna od najdužih i najuspešnijih u automobilskoj industriji. Kada se pod imenom Kadett pojavio 1962. godine realno gledajući konkurenciju nije ni imao. Za njim su sledili Kadett B, C, D i E, sve do 1991. godine, kada na scenu stupa prva generacija Astre. Sve u svemu, do današnje Astre K, proizvelo se dobrih 5,5 miliona jedinica, što je podatak je vredan poštovanja. Međutim, vremena se menjaju. Simultanka VW Golfa i Opel Astre je davno prevaziđena stvar. Najproduktivniji segment je dobio nove igrače koji su od Nemaca „maznuli“ ideju, praktičnost i kvalitet da bi pri tome udahnuli u svoja vozila francuski šarm ili japansku ubedljivost. Očigledno više nije dovoljno nositi znak Astra na prtljažniku i biti potpuno siguran u uspeh.

Kompletan članak pročitajte na sajtu Vrelegume.rs



čitanja : 1530



Komentari

Eh, moj Piroški, na par mesta u testu je pokazao veliku površnost ... Npr, kaže da se klimatizacija podešava preko touch screen-a ( "Što bi rekli bez ekrana nema ni klimatizacije ni navigacije ni muzike. "), a to nije tačno.
Sa druge strane, kao minus joj je označio "upravljivost" i "udobnost", ali kaže i "... zato u krivinama zahvaljujući baš tom tvrdom trimu leži kao pegla.",
Leži kao pegla, ali nije upravljiva?
Na VG ima i test Perice Rajkovića ( od 14.04.2016 ), koji je o mnogo čemu dao bolje ocene od Piroškog, pa i o "udobnostti", koju Piroški grdi...
Ja ne mislim da je nova astra loš automobil.
"Potpisujem", npr, da u karavan verziji ima najviše mesta za glave putnika zadnje klupe.
Teško bih se, da "moram", odlučio izmedju atre karavana i megana karavana.
Dizajn megana (spolja) mi više leži ( astra sa nakaznim D stubom i onom kosom "lajsnom" nikako ). Kvalitet materijala u enterijeru megana ( Intens ) mi više leži nego li i u najvišem paketu Astre.
Ali, "komfor" ( kao količina prostora ) astre karavan je nenadmašan. Mislim na putnike pozadi, polazim od (oborive) pretpostavke da je napred u oba OK.
I jedno (za mene) pravedno rešenje bi verovatno bilo ... kupiti oba.

Autor moron 08 Nov 2016, 09:20