
Mitsubishi Outlander PHEV je drugu godinu zaredom osvojio prvo mesto u klasi električnih vozila na Asia Cross Country Rallyu 2014 (AXCR) koji se vozi pod okriljem FIA-e.
Tim je završio trku na prvom mestu u klasi (14. u generalnom plasmanu) za 19 sati, 17 minuta i 12 sekundi prešavši ukupno 1.986 kilometara.

Outlander PHEV plug-in hybrid je pokazao izuzetan nivo pouzdanosti, trajnosti i all-road performansi u veoma teškim uslovima za vožnju.

Trka je startovala na Tajlandu a završena je u Kambodži.
Osim povećanog klirensa, ugrađenog snorkela, neznatno olakšanog auta i pojačanih baterija koje mogu da zadovolje teške uslove off-road vožnje Outlander PHEV je nastupio u potpuno standardnoj fabričkoj verziji.
Poznati Mitsubishijev Super All-Wheel Control (S-AWC) je u potpunosti odgovorio svim zahtevima trkačkog tima pružajući vrhunsko prijanjanje i trakciju.