
Vozač NIS PETROL by B3 racing tima Dušan Borković je u poslednjem krugu Salzburgringa, u kontaktu sa Džejmsom Nešom, koji ga je obilazio za drugo mesto, izleteo sa staze, udario u zaštitnu ogradu, i ostao bez sigurnog postolja, ali i automobila za drugu trku. Srećom, Borković je prošao bez ozbiljnijih povreda iz ovog incidenta.
Trka na najbržoj i jednoj od najzahtevnijih staza u TCR šampionatu je počela incidentom već u prvom krugu, u kojem su sa staze ispali Fulin i Pročik. Srpski as je startovao sa pete pozicije, vešto je izbegao karambol i u petom krugu trke se posle obilaženja Gračeva i Vernea našao na trećoj poziciji. Do 14. kruga Borković je bio na ovoj poziciji, kada se posle odustajanja Oriole probio na drugo mesto. I kada su već svi bili sigurni da će se naš vozač popeti na postolje, posle nekoliko vikenda na kojima su ga pratili pehovi, u poslednjem krugu trke mu je pukla guma prilikom kontakta sa Nešom, posle čega je Borković izleteo sa staze. Zbog velikog oštećenja na automobilu nije bilo moguće da vozi drugu trku.
„Jako mi je žao što i ovu trku završavam na veoma loš način. Krenuo sam vrlo dobro, imao sam nekoliko dobrih obilaženja, došao na drugu poziciju. Poslednji krug sam čak napadao i vodećeg. Vozio sam 245km/h u krivini, bukvalno smo se dotakli i meni je pukla guma posle čega sam završio u zaštitnoj ogradi. Krenuo je Neš malo na mene, ja sam zadržao putanju, ali nije on kriv, ne mogu to da kažem – bili su prvi utisci Borkovića posle novog peha u TCR šampionatu.
Naš as nije krio razočaranje epilogom iz Austrije.
„Osećam se jako loše. Tim i ja verujemo da zaslužujemo svaku trku da završimo među prva tri, ali nešto se ne da. Gledam prvo na sebe, da ispravim šta mogu, ali ovo je prosto manjak sportske sreće. To polako, ali sigurno utiče i na moje samopouzdanje, što je opasno za automobiliste. Od 10 trka završio sam tri, a samo u jednoj, u Eštorilu, bila je direktna moja greška. Nadam se da će stvari uskoro da se promene na bolje“
Sledeću trku u TCR šampionatu Dušan Borković vozi 19. juna, u nemačkom Ošerslebenu.
Izvor: PR saopštenje / Mojsvetbrzine.rs
Mislim da počinje da ima ozbiljne probleme sa temperamentom. Čim neko krene da ga obilazi gubi razum. Jesu do sad uglavnom drugi bili više krivi, ali vidi se da mu "padnu roletne" čim krene borba za poziciju. Da je iskulirao, imao bi sad jedno 40 bodova više na tabeli.
Sad ce njegov sef da ulgira da se vise niko ne pipne!
Daleko je on od Milosa nekoliko stotiana km
Milos je nas najbolji vozac!