
Hyundai je juče u Hyundai Motor Manufacturing Alabama (HMMA) fabrici u SAD-u proizveo jubilarni, milioniti primerak modela Sonata.

Leb trenutno prvi, za njim Ožije i Latvala
Na Reliju Finske posle drugog dana Sebastijan Leb je prvi, a za njim su Sebastijan Ožije i Jari – Mati Latvala. Trojica vodećih nalaze su u samo 2.6 sekundi razlike pred poslednji dan relija. Peter Solberg koji je trenutno na četvrtom mestu ima zaostatak za Lebom od skoro 30 sekundi.

Izvršni direktor "Fijata" i "Krajslera" Serđo Markione signalizirao je koliko je za autokompaniju značajno američko tržište, zadržavajući direktnu kontrolu nad poslovima u Severnoj Americi pod jednim timom menadžera za dve kompanije.
Obnovljeni FAW Vita

Kineski FAW priprema restilizovano izdanje modela Vita, koji će se i dalje nuditi u hatchback i klasičnoj sedan verziji.
Stižu Toyota Prius hatch, Prius coupe i Prius SUV

Toyotina hibridna, odnosno Prius porodica će uskoro dobiti nove članove. Konkretnije, pored sadašnjeg modela kupcima će uskoro postati dostupni coupe, hatchback i SUV modeli.

Poljska firma Arrinera Automotive je 10. juna i zvanično predstavila prototip svog dugo najavljivanog supersportskog automobila, a u međuvremenu su objavljene nove slike jednog test primerka.

Proizvod kompanije Weifang Guangsheng New Energy Co., pokreće ga elektromotor, autonomija sa jednim punjenjem baterija iznosi od 120-150 km (takođe ima i solarne panele na krovu), težina automobila 350 kg, dužina 3180 mm, širina 1680 mm, visina 1480 mm.

Nova Honda CR-V je početkom ove nedelje najavljena pomoću konceptnog crossovera. Serijska verzija četvrte generacije Honde CR-V biće otkrivena u Kaliforniji, gde je jedan od test vozila ovih dana imao i saobraćajnu nesreću.

Kompanija VIS-Avto će početkom sledeće godine početi sa serijskom proizvodnjom pick-up verzije Lade Kaline (premijera će inače biti održana krajem avgusta ove godine na Salonu automobila u Moskvi).