Škoda Rapid Spaceback

Kada smo prethodni put govorili o novom Škodinom modelu, povod su bili kompjuterski renderi koji su "procurili" na zvanični sajt kompanije. Ovoga puta u prilici smo da vidimo fotografije blago kamufliranog prototipa koji se neće mnogo razlikovati od konačne verzije.
Nakon što je u leto 2012. predstavila niskobudžetni kompaktni model Rapid, Škoda se priprema da godinu dana kasnije lansira prostraniju i funkcionalniju Spaceback verziju.
Vozilo koje je snimljeno tokom testiranja u blizini Škodinog sedišta u Češkoj još uvek ima dodatke na prednjem i zadnjem delu koji treba da sakriju originalni dizajn.
Kompletan članak na sajtu B92.net
Foto: Worldcarfans.com
@Roomster dobar pokusaj Dejane, pripadace best buy,samo ako bude jeftiniji od logana mcv jer je logan lepsi
Vratili se obliku Fabije Mk1.
Iskreno postojeća Fabija Mk2, je dizajnerska katastrofa, posebno ravni krov, šoferšajbna i prednji kraj. Jedan moj drugar je postojećem dizajnu Fabije dao naziv "New primitives".
Sve jedno škodi fali ideje u dizajnu, to je definitivno!
@ Bobo
Bestbuy i bestseller nije isto.
To su sasvim različite stvari, ali sasvim
@carbnjak
A kazu nema glupih pitanja... :) ... karavanska verzija Rapida iliti B-segment karavan... :P
@ Kinez
Zavarale te bočne lajsne, nema veze sa Fabijom 1
@ Orlo
NIJE KARAVAN
Nego petovratna verzija u heč obliku. Kao što je Mazda 3, Fiat Tipo, Citroen ZX. 3. red bočnih prozora ga ne čini karavanom.
Da je u pitanju karavan, 3. bočno staklo bi bilo duže, bio bi ili dužine liftbeka ili još duži, a ovo je kraće. I zadnji prepust bi bio veći za još 15-20cm.
Biće duži od Golfa, ali neće imati MQB platformu da ne bi ugrozio Oktaviju.
I ja mislim da nije karavan, zadnje staklo bi onda bilo vertikalnije.
@Orlo
a sta ce Skodi dva HB u B segmentu kako ti uporno tvrdis?
@Orlo
ako pretpostavimo da je ovo ipak karavan, da li je onda isti segment kao Fabia karavan?
Nadam se da ces videti pitanje, i odgovoriti...
Fabia 1 combi 4.22m , WB 2.46m
Fabia 2 combi 4.25m, WB 2.46m
Rapid liftb. 4.45m, WB 2.60m
Rapid spaceb 4.31m WB 2.60m
Međuoovinski raspon nije isti, ni dužina nije ista, Rapid je međuklasa, brojevi ne lažu.
Octavia mk1, 4.51m, WB 2.51m
Octavia mk2, 4.56m, WB 2.57m
Octavia mk3, 4.67m, WB 2.67m
Ne koriste 1 platformu kao Dačija za sve modele.
Kod Dačije je ista platforma i za Sandero i za Lodgy.
Od 4 do 4.5m.
@carobnjak
Ako si ti dokon i mozes da sedis ceo dan i cekas odgovor, ja nisam, dobices odgovor kada nadjem vremena da ti odgovorim. :P
Ovo je kako izgleda karavan, samo su morali malo da ustinu na limu kako ne bi ugrozila Octaviu i naravno kako bi bila low cost. Sasvim sam siguran da kod buduce verzije Fabije nece biti karavana kao sto su kada je dosla mk2 ukinuli limuzinu.
E da evo posto je bitna izjava nekog stranog lista:
http://www.autoexpress.co.uk/skoda/rapid/64843/skoda-rapid-spaceback-spy-shots
Evo odatle samo jedne recenice: "This is the Skoda Rapid Spaceback, an even more practical estate version of the Rapid that’s set to make its debut at this September’s Frankfurt Motor Show."
"Estate" verovatno znaci HB...
Ovo su preuzeti kalupi za lim od prethodnog Audi A3. I nalepili Skodine elemente, cisto da se ne baci...
@Orlo
zasto bih bio dokon ako cekam odgovor, u eri interneta koji je sveprisutan pa cak i na telefonu???
To i ti odlicno znas, pa bi mogao pre da osgovoris, bar u pauzi kad ne igras igrice... :)
Cini mi se da mi nisi odgovorio na 11:52?
@carobnjak
E pa, ne koristim net na mobilnom, dovoljno je i na kompu. Odgovaram kada stignem, imam obaveze/poslic cesto, vec neko vreme tako da ne stignem.
Da isti segment.
Orlo
ok, sta se nerviras, danas si dosta brz... :)
A kad ce po tebi nova Fabia?
@ carobnjak
Da li možeš da daš neki komentar na poslednji pasus iz mog komentara u 12:13h ?
@ Orlo
Shvatio razliku između combi/spaceback i avant/sportback ?
@ Bobo
Kravan i sedan su skoro iste dužine Logan vs Logan MCV
A ja ću da ponovim za Rapid i Rapid SB 4.45m / 4.31m, što znači da bi Rapid karavan trebao da bude 4.45m ili više. Da li je Florida KARAVAN?
@ Kinez
Ako je od Golfa 5, ima da se otimaju
@carobnjak
Vikend je... ;)
A nova Fabia kako pisu kraj 2014, pocetak 2015...
Nova fabija već kasni, a to će VW koštati tržišta.
Što se WB tiče, Octavia, koja se vozi kod nas u 3 oblika i modela, je primer smešno malog osovinskog rastojanja i prepusta kao na starim Ladama.
Posle silnog razvoja oblika, škoda je zaključila da im je prvi model Fabije doneo rezultate i bacaju sve, i vraćaju se na njega.
Ovo što od jefnog modela Rapida ili Fabije, kaleme 3 modela sa raznim imenima je hvatanje neupučenih kupaca.
Sve u svemu, za 10 000 evra može se naći mnogo bolje ponude od Skode.
Ono što Skodi to jeste VW (Skoda je fiktivni naziv) pravi glavni problem je Dacija.
BIG spy Rapid spaceback http://www.dodaj.rs/?2t/kQ/3FphhYa6/rapic-red-clear-mask.jpg
@ Ja 20:43
Možda podseća na Fabiju 1 kombi, ali, duži je za 9 cm, sa 14 cm većim međuosovinskim razmakom nego kod Fabije kombi mk1.
Izgleda jeste uzeta platforma od Oktavije 2.
Pogledajte kolika su zadnja bočna vrata, woooow
Škoda teased new image of rapid spaceback
http://www.dodaj.rs/?3Z/Ad/41S3bceZ/teaser-rapid-soon-someth.png
Novi modeli u Fabija klasi biće blizanci prvoj generaciji Fabije.
Sad će biti napredniji vlasnici Fabija Mk1 od Mk2.
Logično, vraćaju se uspešnijem modelu, kojim su uzeli delić tržišta.
@ Brembo Motorsport
Fabija ostaje B segment sa novom platformom, dok je Rapid na platformi Oktavije 2 ali po ceni Fabije.
@Roomster
Fabija je fabija, sa sve privescima, tipa Rumstera, Rapida, sedana, karavana, bez obzira na neki dijapazon u dimenzijama.
Prvo treba da razumeš šta je to platforma, da bi shvatio moj komentar. I te segmente su izmislili novinari kao definiciju veličine za narodne mase. Za mene kod škode nema segmenata i platformi, nego ima Fabija, Oktavija, Citigo, Superb, Jeti.
Kad već gledaš automobil, i razmišljaš o platformama, prvo pogledaj širinu a ne dužinu i ne WB i pogledaj cenu. To govori ko je koja "platforma" laiku, kome se ne može objasniti šta je platforma. U Fabiji, Rumsteru, Rapidu, dva čoveka se napred guraju ramenima, cene slične, znači isti vrag samo drugo pakovanje.
Ako hoćeš, pogledaj ladu nivu sa dvoja vrata i četvora, koja je dorađena u manufakturi i duža bar 30cm. Jesu to dve platforme ili?