Koenigsegg One:1 na sajmu u Ženevi (dopunjeno)

Koenigsegg je nedavno potvrdio da će novo specijalno izdanje modela Agera (nazvano One:1) biti izloženo početkom marta na tradicionalnom sajmu automobila u Ženevi, a danas je objavljena i nova teaser slika ovog automobila.
Naziv One:1 otkriva da odnos snaga / težina kod ovog automobila iznosi 1:1, što u praksi znači da 5.0L V8 motor u Koenigseggu One:1 raspolaže sa 1340KS i da je težina 1340 kg.
Koenigsegg najavljuje da će One:1 postizati najveću brzinu od najmanje 450 km/h, što je prilično više od 415 km/h koliko može serijski Bugatti Veyron Super Sport World Record Edition (bez limitatora može 431 km/h). Ipak, i Koenigsegg One:1 bi navodno mogao da se prodaje sa ograničenjem najveće brzine, ali sa ograničenjem postavljenim na više od Veyronovih 415 km/h. Zanimljiv je i podatak da bi One:1 od 0 do 400 km/h trebalo da ubrzava za oko 20 sekundi.
One:1 će po ranijim najavama dobiti i točkove od ugljeničnih vlakana, restilizovani prednji deo sa agresivnijim spojlerom, krov od ugljeničnih vlakana i sa otvorom ua vazduh, redizajnirani zadnji spojler, novi zadnji difuzor, kao i manje izmene u unutrašnjosti.
Po nekim ranijim informacijama, proizvodnja ovog automobila je ograničena na samo šest komada, a svi su već unapred prodati.
Ivan Mitić – Autoblog.rs