home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Pomalo zaboravljena Toyota MR2, jedan od najatraktivnijih modela u novijoj istoriji Toyote, dobija naslednika.

U Toyoti rade na obnovi ponude atraktivnih sportista. Već je sada poznato da će nakon obnovljenog GT86 uskoro stići nova Supra razvijena u saradnji sa BMW-om. Nakon Supre dolazi nam i novi MR2, a "to će biti veoma brzo", izjavio je Tetsuya Tada, šef Gazoo Racinga.

Za sada je poznato da će novi model zadržati prepoznatljivost prethodnika, biće lagan i jednostavan. I veomo zabavan u vožnji. Baš kao što priliči baby-Ferrariju. Recimo još i da je poslednji MR2, onaj treće generacije, iz proizvodnje izašao pre deset godina, a bio je u roadster konfiguraciji.

Izvor: Index.hr

Foto: arhiva Autoblog.rs / Toyota



čitanja : 908



Komentari

Koliko sam obozavao ovaj auto i njemu slicne tih godina...
Gde su danas naslednici Barchete, S2000, AR Spyder-a...
Miata jedina nije prekidala niz.

Autor Uros Cuore Sportivo 11 Mar 2017, 21:16

Gt86 i Brz nisu losi. Lice malo na te sto si spomenuo. Vozio sam par dana Mr2 pre ove sa slike. Kakav mali ludi Japanac.

Autor NR 11 Mar 2017, 23:22