home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
VW ID. Every1

Volkswagen je već potvrdio da potpuno električni model ID.2 GTI stiže naredne godine, ali čini se da je u planovima još manji snažni hatchback. Član uprave Volkswagena je otkrio da postoji mogućnost proizvodnje modela ID.1 GTI, ali da to zavisi od potražnje na tržištu.

I dok će ID.2 GTI preuzeti baklju od modela Polo GTI koji uskoro odlazi u istoriju, moćni ID.1 GTI bi služio kao naslednik modela Up! GTI. Najmanji član buduće GTI porodice bi bio i najpristupačniji, što bi hatchback učinilo dostupnijim široj publici.

Član Volkswagenove uprave Kai Gunitz je za Autocar potvrdio da postoji mogućnost proizvodnje modela ID.1 GTI jer se koriste moduli MEB platforme, ali da to zavisi od nekoliko faktora među kojima je i reakcija kupaca na ovaj model.

Ipak, pomenuo je i moguće preklapanje s nešto većim modelom ID.2 GTI, koji će se pojaviti 2026. godine, piše Klix.ba.

"Imamo još ID.Every1 i ID.2all, koji će dobiti GTI verziju. Imati sve u modelu ID.1 znači da nije potrebno imati sve u modelu ID.2. Model ID.2 je veći i ima mnogo više funkcija i vrednosti. Isto je s modelima Polo i Up!. Videćemo", rekao je Gunitz.

Čini se da će prodaja modela ID.2 GTI biti ključna u odluci da li će doći do proizvodnje modela ID.1 GTI ili ne, dok Volkswagen ulazi dublje na tržište električnih vozila visokih performansi.

Uzimajući u obzir da su strogi propisi o emisiji drastično povećali troškove istraživanja i razvoja snažnih hatchback modela s motorima s unutrašnjim sagorevanjem, potpuno električni ekvivalenti se ističu kao jedini način za napredak u ovom segmentu.

ID.1 i ID.2 će koristit istu MEB Entry platformu s jednim elektromotorom i pogonom na prednje točkove. U konceptu ID.Every1 je elektromotor sa 95 KS, ali ID.2all koncept je imao mnogo snažniji elektromotor s 231 KS. Snažnija verzija se čini sjajnim rešenjem za mali i lagani ID.1 GTI, jer bi ga transformisala u "džepnu raketu".

Osim dodatne snage, Volkswagenovi inženjeri bi mogli da dodaju diferencijal s ograničenim proklizavanjem, kruće vešanje i moćnije kočnice, ali i da poboljšaju njegove vozne karakteristike.

Verzija modela ID.1 fokusirana na performanse bi dobila sportski redizajn, a modifikacije bi mogle da uključuju novi set felni, sportskije branike, dublje pragove, zadnji spojler i GTI oznake.

Izvor: Klix.ba / Carscoops.com

Foto: Arhiva Autoblog.rs / Volkswagen



čitanja : 194



Komentari