
Nemački Brabus je pripremio dugačku listu opcija za električni Smart #1, uključujući elemente za spoljašnjost, unutrašnjost i modifikaciju oslanjanja.

Brabusov program individualizacije za #1 počinje sa aero paketom napravljenim od visokokvalitetnog poliuretana. Istaknutiji razdelnik je kombinovan sa doteranim branikom, pri čemu kompanija tvrdi da izmene „značajno smanjuju podizanje na prednjoj osovini pri velikim brzinama“.

Tu su i veći zadnji krovni spojler, novi zadnji difuzor, točkovi od 19 do 21 inča (ovi potonji su Platinum Edition), kao i set novih sportskih opruga (pa je automobil 35 mm bliži asfaltu).

Za unutrašnjost su predviđeni osvetljeni pragovi sa Brabusovim logom, aluminijumske pedale, kao i crne patosnice od velura sa crvenim detaljima koji odgovaraju akcentima u ostatku enterijera.

Ponuda ne uključuje nikakvo unapređenje performansi, pošto je standardni električni pogon već dovoljno snažan. Dva elektromotora imaju kombinovanu snagu od 315 kW/428 KS i 543 Nm obrtnog momenta, dovoljno za ubrzanje do 100 km/h od 3,9 sekundi. Vozilo ima bateriju od 66 kWh, dok domet iznosi 400 km.
Kako se očekuje, Brabus će kasnije ponuditi slične proizvode i za Smart #3 i Smart #5.
Priredio: Ivan Mitić – Autoblog.rs