Tjuning kuća Lumma Design je odavno i nadaleko poznata po svojim preradama BMW-ovih automobila, a jedan od njih je i serija 1 u kabrio izdanju.
Japanski tjuner Wald International (Evropljanima pre svega poznat po doterivanju modela kao što su BMW serije 7, Bentley Continental GT ili Mercedes S klase) nastavlja da širi svoju ponudu.
Nemački Rieger Tuning je poznatiji kao tjuner BMW-a, Audija ili Volkswagena, ali ni oni nisu odoleli a da ne obrade Fiatov retro model 500. Doduše, samo estetski jer motor nije diran.
Kompanija Cobra N+ (divizija nemačke firme Cobra Technology & Lifestyle, specijalizovana za modifikacije Nissanovih automobila) od nedavno i za Nissan Qashqai+2 (u stvari produženi Qashqai sa 7 sedišta) nudi svoje komponente za atraktivniji izgled ovog japanskog crossovera.
Nemački tjuner Vath Motorentechnik GmbH je još prošle poradio na performansama i atraktivnijem izgledu Mercedesa C63 AMG (tako je nastao VATH V63RS Clubsport sa 585 konja), a u njihovoj ponudi se nalazi i sportski paket za standardnu C klasu.
Na nedavno završenom Tokyo Auto Salonu (japanski Salon tjunera, sličan onima u Las Vegasu i Esenu) i zvanično je predstavljen Nissan GT-R u režiji japanske kompanije Shadow Sports Design.
Ovaj primerak modifikovanog Hummera H2 u kabriolet izdanju uhvaćen je u Abu Dabiju (a gde drugo?) i još jednom pokazuje kako imati pare ne znači imati i ukusa. Mada, ukusi su različiti...
Upravo tako. Maleni Chevrolet Matiz (u Srbiji Spark) je dobio transplantaciju srca i umesto standardnog 1,0 litarskog motora, sada u njemu kuca 7,0 litarski V8 agregat iz Chevrolet Corvette.

Tek što je nedavno američki tjuner Hennessey Performance Engineering najavio modifikovani Limited Edition 2010 HPE700 Camaro (drugim rečima, Camaro sa GM-ovim LS9 V8 motorom iz Corvette ZR1), na red je došla i sama Corvette ZR1.
Nemačka kompanija Merkur je svoju ponudu proširila tjuning programom za bolji izgled i unapređene vozne osobine malog Fiata 500.
Nemačka kompanija MR Tuning se pozabavila pojačanjem motora jednog porodičnog automobila kakav je Ford Mondeo.
Kako je BMW pre nekoliko meseci predstavio redizajniranu seriju 3 u sedan i Touring verzijama, i nemačka kompanija Alpina promoviše doterane modele Alpina B3 Biturbo i D3 Biturbo na nihovoj bazi.
Tjuning kuća Kicherer (od 1976. godine se bavi preradama Mercedesa i Audija) predstavlja svoju novu kreaciju - Kicherer GL 42 Black Line.
Sem Ferrarija F430 (preimenovanog u 460 GT), japanska tjuning kuća Idingpower se pozabavila i BMW-om M3.
UK Garage nije iz Velike Britanije kako bi to moglo da se zaključi na osnovu imena, već se radi o kompaniji iz Italije, koja je za svoju novu modifikaciju izabarala Lotus Exige.