home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Predsednik UO Volkswagen AG prof. dr Martin Winterkorn, pohvalio je dostignuća zaposlenih u 2011. godini. Imao je reči pune hvale za tim iz Volfsburga, koji je radio 38 dodatnih smena i proizveo 50.000 više vozila nego što je prvobitno planirano.

Winterkorn je takođe istakao značaj buduće održivosti fabrike u Volfsburgu, kao i drugih nemačkih fabrika. Domaće fabrike imaju više od polovine investicija u imovinu, fabrike i opremu u sledećih pet godina. Od odeljenja presa do karosernice i montažne trake, alat, procesi i ljudi su se pripremali za budućnost proizvodnje automobila. "Sva vozila Grupe u segmentima Polo, Golf i Passat će se bazirati na MQB (Modular transverse toolkit). To je više od 40 modela i 3,5 miliona jedinica na godišnjem nivou", prokomentarisao je Winterkorn. Rekao je da se ubuduće još veća pažnja mora poklanjati beskompromisnom kvalitetu, dodajući da je tim u Volfsburgu predstavljao uzor u ovom kontekstu.

Predsednik radnog saveta Grupe, Bernd Osterloh je istakao:"Veliki broj naših kolega je naporno radio kako bi se osiguralo da ceo MQB proces teče glatko i neometano". Predsednik radnog saveta je predložio veliku žurku za zaposlene u fabrici u Volfsburgu kako bi proslavili uspešan početak. Poslednja takva žurka je održana 2007. godine kada je 25-milioniti Golf napustio montažnu traku.

Winterkorn je rekao da je 2011. godina bila dobra godina. Od januara do oktobra je isporučeno 6,8 miliona vozila, što je skoro 14% više u odnosu na isti period prošle godine. Novembar je takođe bio veoma uspešan mesec. Dodao je da će Grupa isporučiti preko 8 miliona vozila za celu godinu.

Očekivanja za 2012. godinu su mnogo opreznija, prokomentarisao je Winterkorn. Skoro sva ekonomska predviđanja ukazuju na to da će se globalna ekonomska kriza znatno umanjiti. On je rekao da su konzervativno planiranje, velika fleksibilnost u proizvodnji i prodaji, kao i kontinuirana disciplina troškova i investicija važni za 2012. godinu i dodao je da se Volkswagen, kao odgovorna kompanija, pažljivo priprema za sve moguće situacije. U pogledu strategije i proizvoda, Volkswagen je bio u poziciji da fleksibilno odgovori na fluktuacije, a Strategija 2018. je kompaniji dala kompas za periode brzog rasta, kao i za teške periode.

PR Volkswagen



čitanja : 637



Komentari